Odbrana Partizana kao loš vic! Kragujevčani odneli bod iz Humske i ostavili strah i zebnju pred večiti derbi (VIDEO)

16.12.2023

20:04

0

Autor: D. P.

Glavni sudija meča biće Predrag Janjuš

Fudbaleri Partizana zaostaju dva boda za Crvenom Zvezdom, jer su u Humskoj odigrali 3:3 protiv Radničkog 1923 iz Kragujevca.

Golove na utakmici postigli su Gluščević u 7, Činedu u 16 i Vidakov za Radnički, a Saldanja u 39, Natho u 44. i Belić u 86 za domaće.

Ako su u prošlom kolu protiv Radničkog iz Niša imali pravo da se ljute zbog perfidnog suđenja Marka Ivkovića na tom meču, večeras crno-beli mogu samo da ćute ili još bolje da se gledaju dobro međusobno, ne bi li tako sami pronašli odgovornog za debakl od igre protiv kragujevaćkog Radničkog.

Uopšte nije jasno kako je ovakav Partizan uspeo da veže 13 pobeda pre nego što je počeo sunovrat onim porazom od TSC pred svojim navijačima? Ne funkcioniše nijedna linija, ali odbrana ipak izgleda najjadnije!

Štoperi Marković i Saničanin su ponovo dokazali da nisu srećna kombinacija, jer teško je proceniti ko više od njihv dvojice "podleće" pod centaršuteve, pogrešno procenjuje situacije i postavlja se pred Jovanovićem, ali treba biti pošten i spomenuti da su večeras imali "pomoć" od ništa manje očajnih bekova Stojkovića i Antića.

Partizan je poslednjih 40 godina bio manje dobar i loš, ali ovako očajan kao što je bio prošlog proleća i poslednjih nedelja nikada nije dočekivao dane pred večiti derbi.

Svaki strah kod navijača je opravdan, jer Zvezda sa svim svojim slabostima koje je pokazala u Evropi, za dve klase je jači protivnik od Radničkog 1923!

Iz minuta u minut

90+1. MINUT - Po žuti za Nikolića i Izučukvua zbog koškanja!

90. MINUT - Još 4 minuta!

86. MINUT - Belić postiže gol, 3:3!

84. MINUT - Žuti za Ristića!

81. MINUT - Žali se na povredu Ristić! Sada će biti takvih situacija sve više!

75. MINUT - Gol, 2:3, Vidakov! Čini se da je igrač Radničkog u ovoj situaciji bio suvišan. Možda su četiri igrača Partizana želeli sami sebi da daju gol???

71. MINUT - Jovanović spasava Partizan! Centršut je došao sa leve strane, niko nije reagovao, izgledalo je kao da će lopta završiti u mreži uz samu stativu, ali golman crno-belih se bacio i sprečio najgore po svoj tim.

62. MINUT - Još jednom pozicija Saldanje!

61. MINUT - VAR kaže "ofsajd". Ništa od gola Saldanje!

58. MINUT - Prvi šut Radničkog na gol u drugom poluvremenu - Čolović, Jovanović na mestu!

48. MINUT - Prvo šansa za Radnički koju je Stojković sprečio svojom intervencijom kao na školskom terenu, pa onda na drugoj strani prilika za Partizan.

46. MINUT - Nastavlja se meč!

POLUVREME

44. MINUT - Natho, 2:2! Gol iz slobodnjaka posle faula na ivici kaznenog nad Zahidom!

39. MINUT - Gol, 1:2, Saldanja! Zahid je jednom dubinskom loptom pronašao Kalulua, koji je povratnom proigrao Saldanju. Brazilac je iz prve šutirao slabijom desnom nogom i pogodio.

32. MINUT - Naravno da Menig nije kriv za ovaj rezultat, čak iako je drugi gol došao sa njegove strane posle centaršuta Adžića. Radi se o tome da je Duljaj pronašao dežurnog krivca, a pravih krivaca je na svim stranama terena i ne zna se da li su lošiji deo štoperi, bekovi, vezni ... U Partizanu vlada očaj.

29. MINUT - Ceh plaća Kvinsi Menig! Holanđanin napustio igru!

27. MINUT - Partizan ne deluje kao tim koji bi mogao da napravi čudo. Sprema se da uđe Nemanja Nikolić!

16. MINUT - Goool, 0:2, Činedu!

12. MINUT - Menig u odličnoj prilici, ali loše šutira!

7. MINUT - Goool! Vodi Radnički, strelac bivši omladinac Crvene zvezde Matija Gluščević.

2. MINUT - Kakva šansa za Kalulua! Nije iskoristio grešku jednog defanzivca gostiju, bio je to čistz zicer!

1. MINUT - Počelo je!

17.50 - Sastavi:

- Partizan bez kažnjenog štopera Mihajla Ilića, dok je povređen Frank Kanute, a Kristijan Belić počeće meč sa klupe.

- Od starta će igrati omladinac Mateja Stjepanović.

printscreen
Sastavi

- Izmene

printscreen

Sastavi

Fudbaleri Partizana posle poraza na Čairu dočekuju kragujevački Radnički pred svojim navijačima u Humskoj.

Crno-belima je pobeda imperativ, jer pred duel sa Crvenom zvezdom u sredu, nemaju više bodovnu prednost u odnosu na večitog rivala.