Ekskluzivno na 24sedam! Golovi i hajlajtsi iznenađujućeg remija Juventusa! Vlahović ipak bez gola! (VIDEO)

15.12.2023

23:05

0

Iako su bjankoneri poveli, prednost nisu uspeli da sačuvaju

Copyright Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse via AP

Uprkos vođstvu, Juventus nije uspeo da pobedi na gostovanju Đenovi. U utakmici 16. kola Serije A na "Luđiju Ferarisu" je bilo iznenađujućih 1:1.

Poveli su gosti iz Torina u 28. minutu, pošto je sa bele tačke uspešan bio Federiko Kjeza. U "iznuđivanju" penala učestovao je i Dušan Vlahović. Srpski napadač je osvojio loptu posle lošeg dodavanja protivnika, a zatim i proigrao Kjezu koji je oboren u kaznenom.

Dilema nije postojala, pa je pokazano na belu tačku. Iako je postojala mogućnost da Vlahović preuzme odgovornost, to nije desilo, pa je Kjeza doveo bjankonere u vođstvo.

Međutim, Đenova je izjednačila početkom drugog poluvremena, u 48. minutu, kada je strelac bio Albert Gudmundson.

Nešto kasnije, u 68. minutu igru su napustila dva srpska reprezentativca, Vlahović i Filip Kostić. Ušli su Arkadijuš Milik i Timoti Vea. Treba pomenuti i da je Vlahović u 22. minutu propustio izglednu priliku.

Juve je bio blizu novog vođstva u 89. minutu, ali je golman Đozep Martines odbranio udarac brazilskog defanzivca Bremera.

Tako je ostalo 1:1, pa je viđeno iznenađenje, koje sada ide na ruku vodećem Interu koji eventualnom pobedom nad Laciom može da pobegne Juventusu na četiri boda više.

I za kraj pogledajte najvažnije detalje meča iz Đenove.