Bajern opet daje nadu rivalima! Šampion može da slavi bod na startu Bundeslige

20:42 >> 22:45

0

Bavarci igrali 1:1 na gostovanju protiv Borusije Menhengladbah

Copyright Robert Levandovski foto: Tanjug/AP Photo/Martin Meissner

Bajern Julijana Nagelsmana ne deluje moćno. Barem na startu sezone. Mučili su se Bavarci tokom priprema i to su preneli na početak Bundes lige, koju su otvorili remije. Posle svega viđenog, “bod kao kuća” za nemačkog prvaka na gostovanju Borusiji Menhenglabah – 1:1.

Oba tima u novu takmičarsku godinu ušli su s novim trenerima, a mnogo bolji utisak na startu ostavila je Borusija Adija Hitera. Domaćin je većim delom meča bio bolji rival, imao je konkretnije šanse i bez dileme može da žali što je favorizovanom rivalu uzeo samo bod.

Borusija je povela već u 10. minutu golom Plee, koji je na asisteniju Štindla kaznio komplikovanje Bajernovih fudbalera i izgubljenu loptu na sredini terena.

Ipak, Bajern je do kraja poluvremena, preko Levandovskog (42’), uspeo da neutrališe prednost rivala, koji je u drugom poluvremenu propustio nekoliko veoma obećavajućih situacija da šampionu zada konačan udrac.