TSC pretrpeo težak poraz u Frajburgu! Ovo je bila njihova najlošija partija u Evropi ove sezone! (VIDEO)

09.11.2023

22:58

0

Autor: G. F.

Nemci kaznili sve greške gostiju i napunili im mrežu

Gol Rela za prednost Frajburga - Copyright AP/Tom Weller

Fudbaleri TSC odigrali su najlošiju utakmicu u Ligi Evrope ove sezone i pretrpeli ubedljiv poraz od Frajburga - 5:0.

Nemački tim je iskoristio sve greške gostiju i napunio im mrežu, te sasvim zasluženo slavio.

Debakl, težak debakl srpskog predstavnika u Ligi Evrope. Ako smo za sve dosadašanje utakmice mogli da kažemo da je TSC bio hrabar, borben i željan igre, za ovu večeras ne možemo. Nije to ličilo na ekipu koju smo gledali u prva tri kola.

Videli smo potpunu dominaciju nemačkog tima, tima koji je tačno znao šta želi od samog starta susreta, i koji je znao i kako to da ostvari. Prvi put TSC nije uspeo da postigne gol u Evropi, a mnogo više smeta činjenica da je za 90 minuta igre u Frajburgu imao samo jednu polupriliku.

Zaključak je da je bilo veoma loše, da je pretrpljena katastrofa, a ostaje nada da će se iz uvek poraza mnogo naučiti. U suprotnom neće biti dobro.

Utakmica je završena.

90. minut - Iako je delovalo da je sudija bez potrebe produžio utakmicu za tri minuta i da i jedni i drugi jedva čekaju kraj, na minut pre kraja Doan je iskoristio kontru i postavio konačnih 5:0.

80. minut - Adamu za 4:0, sada je već rezultatska katastrofa na pomolu.

73. minut - Cvetković menja Antonića.

69. minut - Priča je ovde gotova. Domaći vode 3:0. Vajshaupt je strelac.

66. minut - Umesto Đakovca igra Radin, a na terenu je i Pantović umesto Jovanovića.

62. minut - Zapretio je i Grifo, dobro je prošao po strani, zalomio, pa šutirao preko gola.

56. minut - Egeštajn za 2:0. Videlo se da "gol visi u vazduhu". Pogrešili su gosti u dodavanju i usledila je brutalna kazna.

53. minut - Ponovo pritiska domaćin svim silama. Lopta je stalno u ili oko šesnaesterca našeg tima.

48. minut - Dobra šansa za TSC, Ćirković je šutirao, ali je golman Frajburga uspeo da odbije loptu. Ona je došla do Đakovca, koji nije uspeo da uputi udarac.

Utakmica je nastavljena. Menja Žarko Lazetić od samog starta drugog poluvremena. Izađao je Vlalukin, ušao Ćalušić, a umesto Kuveljića igra Ćirković.

Završeno je prvo poluvreme. Mnogo bolje su ovaj deo igre odigrali domaći i to se vidi na semaforu.

45. minut - Nova velika gužva pred golom Ilića, Antonić je sjajno intervenisao i izbacio loptu u korner.

37. minut - I dalje domaći diktiraju tempo i pritiskaju rivala. Mnogo energije TSC troši na defanzivu, a sada je bilo i sreće. Grifo je pogodio stativu posle nekoliko odbitaka.

30. minut - Vlalukin je dobio žuti karton zbog faula s leđa. Petrović se vratio na teren sa umotanom rukom.

28. minut - Fudbaler Frajburga je nagazio na ruku Petrovića, sudije ništa nisu dosudile, a nešm igraču se ukazuje pomoć. Malo je falilo da šut Ketlera završi u mreži, ali je srećom bio neprecizan u situaciji kada je Frajburg bio i brojčano nadmoćniji.

AP/Tom Weller
Radost Nemaca

24. minut - Vodi Frajburg. Pronašli su put do gola gostiju, čak je bilo i sreće kod udarca Rela i lopta je završila u mreži TSC.

21. minut - Nema šansi, ali je lošta stalno u nogama domaćeg tima. Deluje da je pritisak malo oslabio, samo još da gosti pokušaju da pariraju u posedu.

15. minut - Brane se fudbaleri TSC kako znaju i umeju, strašan je pritisak Frajburga. Bukvalno opsedaju polovinu terena gostiju.

9. minut - Velika gužva pred golom TSC, tražili su domaći i penal, ali su dobili samo korner.

5. minut - Novi šut ka golu našeg tima, ponovo je odbranio Ilić. Usledila su dva vezana kornera domaćih, opasnosti nije bilo.

4. minut - Velika greška defanzivaca TSC, ali udarac Helera brani Ilić!

Utakmica je počela!

20.30 - Ovo su igrači za koje su se opredelili treneri.

printscreen/UEFA
Sastavi Frajburga i TSC

19.30 - Došli smo u super raspoloženju, još kada vidimo uslove i stadion radujemo se spektaklu protiv izvanredne ekipe. Imamo ambicije kao pred svaku utakmicu i poučeni iskustvom iz prošle utakmice sa njima, daćemo sve od sebe, da budemo hrabri i organizovani i da dođemo do povoljnog rezultata za nas - rekao je trener TSC Žarko Lazetić.

19.25 - Glavni sudija meča biće Norvežanin Rahit Sagi, a uz aut linije će stajati njegovi sunarodnici Marten Jensen i Anders Olav Dale.