Mitrović najavio "peticu": Fulam deklasirao Hadersfild, Srbin dobio opasnu konkurenciju

16:02 >> 20:57

0

Srpski napadač postigao vodeći gol

Copyright Aleksandar Mitrović, Profimedia

Fulam je upisao ubedljivu pobedu u utakmici drugog kola Čempionšipa. Ekipa iz Londona je na gostovanju Hadersfildu slavila sa 5:1, što je prvi ovosezonski trijumf.

Strelac vodećeg gola za Fulam je bio Aleksandar Mitrović, u 9. minutu, a do kraja prvog poluvremena viđena su još tri pogotka.

U 37. minutu na 2:0 je povećao Džošua Onomah, da bi tri minuta kasnije Metju Pirson vratio domaćina u meč. Ali samo tri minuta kasnije, pogodio je Fabio Karvaljo, za 3:1.

Ali to nije bio kraj dešavanjima na stadionu “Kirklis”. U 72. minutu Hari Vilson je dobio crveni karton, ali je Fulam uprkos igraču manje dao još jedan gol. Ivan Kavaljero koji je ušao u 77. minutu, samo minut kasnije je bio strelac. U šestom minutu sudijske nadoknade, a opet je strelac bio portugalski napadač, za konačnih 5:1.

Zahvaljujući ovoj pobedi, Fulam je trenutno na vrhu tabele drugog po kvalitetu takmičenja u Engleskoj.

Reding, čiji je menadžer Veljko Paunović je kao domaćin pobedio Preston, sa 2:1. Strelci su bili Femi Aziz i Džon Svift, dok je za goste počasni pogodak u 61. minutu dao Danijel Džonson.

Šefild junajted koji od ove sezone vodi Slaviša Jokanović odigrao je bez golova na gostovanju Svonsiju.