Herta upropastila Jovetićev ulazak u istoriju: Samo je jedan igrač uspeo isto što i bivši kapiten Partizana

18:10 >> 18:34

0

Berlinci poveli, pa pali u Kelnu

Copyright Virdžil van Dajk i Stevan Jovetić, Profimedia

Nova sezona, stare ambicije i isti rezultat – poražavajuć. Tako bi ukratko mogao da se opiše Hertin početak Bundeslige, s obzirom na lak poraz u Kelnu od istoimenog kluba – 3:1.

Dolazak, pre svih Stevana Jovetića i Boatenga, dao je nadu navijačima „stare dame“ da ove takmičarske godien neće morati da prolaze kroz drame koje su im lani priređivali mezimci.

Odličan počtak meča u Kelnu samo je tu nadu pojačao. Stevan Jovetić je u šestom minutu doveo goste u vođstvo i ušao u fudbalsku istoriju, kao tek drugi igrač, posle Rumuna Florina Radučojua, koji je uspeo da postigne barem jedan gol u svakoj od „lige petica“.

Ipak, istorijski momenat nekadašnjeg kapitena Partizana uspeli su da pokvare njegovi saigrači u nastavku meča. Domaći su u završnici prvog poluvremena preko Modeste poravnali rezultat (41’), da bi „blickrigom“ Floriana Kajnca (52’ i 55’) „jarčevi“ u na startu drugog dela igre overili trijumf.