Fiorentina pregazila Čukarički i napunila mu mrežu do vrha! Brđani idu kući sa šest golova u mreži!(VIDEO)

26.10.2023

23:15

0

Autor: G. F.

Tim sa Banovog brda nije uspeo da stigne do boda u prve tri utakmice grupne faze Lige konferencija

Lukas Beltran - Copyright Profmedia

Fudbaleri Čuakričkog pretrplei su pravu katastrofu u duelu 3. kola Lige konferencija.

Sa gostovanja Fiorentini vraćaju se sa punom mrežom golova - 6:0 za domaći tim.

Preteško je ovo veče za Čukarički, veče koje će dugo pamtiti, a pitanje je i hoće li ostaviti posledica na ekipu. Primili su 6 golova, a sve što se dešavalo na terenu izgledalo je kao da su sa jedne strane maturanti srednje škole, a sa druge ekipa iz nižih razreda osnovne.

Možda zvuči grubo, ali razlika u klasi je prevelika, pa se može reći da je rezultat mogao da bude još nepovoljniji po srpski tim.

Počelo je tako da gore ne može. Igrao se šesti minut kada je Fiorentina povela, a Beltran je već u 10. duplirao prednost. Ni pola sata nije prošlo, a na semaforu je pisalo 3:0, a samo 7 minuta kasnije Subotić je napravio preoštar faul i zaradio direktan crveni karton.

Izdržao je Čuakrički do kraja poluvremena, pa i prvih 20 u drugom delu igre, ali je posle toga nastavljena goleada domaćih. Sotil, pa Martinez Kvarta, pa Lopez redom su tresili mrežu srpskog tima. I tu je, možemo da kažemo, na svu sreću bio kraj.

Čukarički ide kući pregažen i ponižen, sa 6 golova u mreži. Ali i sa ogromnim iskustvom jer je to jedino što mogu i moraju da izvuku iz debakla u Firenci.

Kraj utakmice!

83. minut - Još jedna fudbalska lepotica, sada je egzekutor Lopez! Fiorentina vodio 6:0!

73. minut - Puče petarda, sada je strelac Martinez Kvarta.

70. minut - Nova velika šansa za Violu, Enzola šutira pored gola.

65. minut - Sotilova bomba iz slobodnog udarca za 4:0.

57. minut - Pritiskaju domaći sve vreme, ali zasad mreže miruju na nastavku. Beltran i Ikone su napustili igru, idu na zasluženi odmor.

49. minut - Mladi Cvetković je već uradio više nego ceo tim u prvom poluvremenu. Istrčao je sjajno ovaj 16-godišnji momak i šutirao za mao pored gola.

Utakmica je nastavljena. Adžić, Serafimović i Cvetković su novi igrači u redovima Čukaričkog. Adetunđi, Ivanović i Docić su zamenjeni. Peroci igra umesto Parizi u Fiorentini.

Završeno je prvo poluvreme. Ovo je 45 minuta koje će fudbaleri Čukaričkog dugo pamtiti. Nažalost, ne po dobrom.

37. minut - Dobija sudija poziv iz VAR sove da pogleda taj start. Isključen je Subotić. Sasvim zasluženo!

36. minut - Žuti karton za Subotića zbog oštrog faula na sredini terena. Možda je čak i dobro prošao imajući u vidu koliko je neoprezno postupio.

29. minut - Ikone za 3:0! Bomba sa 16 metara posle solo akcije!

28. minut - Ne mogu fudbaleri Čukaričkog nikako da odgovore na stil i kvalitet Fiorentine.

21. minut - Slave navijači Fiorentine, prava je žurka na tribinama. Njihovi ljubmici kontrolišu igru. Pokušao je Beltran još jednom, ovog puta prečka je spasila goste.

10. minut - Beltran ponovo pogađa, već je 2:0!

10. minut - Vranješ i Docić već imaju po žuti karton. Nije dobro počelo, nikako!

6. minut - Beltran postiže rani gol za Fiorentinu i to kada je domaći tim imao igrača manje na terenu. U VAR sobi su gledali da li je bilo prekršaja nad našim igračem, ali gol ostaje.

3. minut - Prvi šut na utakmici uputio je srpski tim. Nikčević je šutirao snažno, ali pored gola.

Utakmica je počela!

20.43 - Sastavi:

printscreen

19.30 - Golman srpskog tima Nemanja Belić zna kakav rival očekuje njegovu ekipu.

- Lepo je igrati u Evropi, ovo su sad utakmice za uživanje. Neće biti treme, Fiorentina je kruna karijere za svakog od igrača. Teško da je neko osim Vranješa i Adžića igrao veće utakmice. Nema potrebe za strahom, imali smo ga protiv Genka i Olimpijakosa, tu školu smo naučili. Zbog prevelikog respekta prema rivalu olako smo primili dva gola, posle smo zaigrali bolje, ali nismo imali ni dovoljno sreće. Dešavaju se iznenađenja u evropskim mečevima, zašto Čukarički ne bi kreirao jedno u narednom periodu.

19.25 - Trener Fiorentine Vićenco Italijano traži od svojih igrača maksimalno ozbiljan pristup utakmici.

- Čukarički ima mladu ekipu i nikad se ne predaje. Uvek zadaju probleme i u igri su do samog kraja, što je i normalno sa timovima u Evropi. Čim nekoga potceniš, on te dovodi u nezgodnu situaciju. Ovo kratko vreme radili smo na tome da se poboljšamo. Možemo da ih ugrozimo, ali moramo da budemo konkretniji.