TSC imao snage za 45 minuta! Grifo ih sa tri gola uništio u nastavku!

0

Autor: G. F.

Poraz srpskog tima u Ligi Evrope, posle vođstva na poluvremenu

Grifo tri puta u metu - Copyright MN Press

Fudbaleri TSC poraženi su od Frajburga sa 3:1 iako su na poluvremenu vodili sa 1:0.

Najzaslužniji za trijumf nemačkog tima bio je kapiten Vićenco Grfio sa tri postignuta gola i to za samo 24 minuta. Jedini strelac za TSC bio je Nemanja Petrović u 13. minutu.

Od samog starta meča bilo je očigledno da su gosti došli u Bačku Toplu po sva tri boda. Pritisli su od prvog minuta, a srpski tim je imao ideju da iz kontre ugrozi rivala. I tu ideju je sproveo u delo posle sjajnog kontra napadu. Dubinska lopta na desni bok ka Jovanoviću koji je iz prve zavrnuo u šesnaesterac gostiju, a Petrović iz punog trka zakucao u mrežu.

Poverovali su navijači TSC u tom trenutku da je moguće čudo, pa čak i prva, istorijska pobeda u Ligi Evrope. Posebno je ta vera bila jaka kada se i na pauzu otišlo sa 1:0.

Ali. posle samo 4 minuta nastavka Vinćenco Grifo je pogodio iz opravdano dosuđenog penala. Kapiten gostiju je pogodio i 10 minuta kasnije iz slobodnog udarca, a potpuno je uništio domaćina trećim golom u 73. minutu.

Želeli su fudbaleri TSC čudo, ali je realno stanje da do njega nisu mogli. Frajburg je pokazao da je mnogo bolji tim od superligaša, koji ni posle trećeg kola zapravo nema za čim da žali. Ovo učešće u Ligi evrope može im samo biti dobro iskustvo za budućnost.

Utakmica je završena!

88. minut - Sve je manje nade, ako je uopšte i bilo posle trećeg gola gostiju, da TSC može do pozitivnog rezultata.

79. minut - Trostruka izmena u redovima TSC, ali po dešavanjima na terenu ne deluje da je išta moguće promeniti. Menja novu trojicu i trener Frajburga.

73. minut - Grifo postiže i treći gol! Dokrajčio je domaćina u drugom poluvremenu.

68. minut - Menja Lazetić, umesto Vulića u igir je Pantović- Želi trener TSC svežiji napad.

62. minut - Šansa za TSC! Ifet Đakovac je probio po levoj strani i šutirao pored gola.

59. minut - Vodi Frajburg, ponovo Grifo, sada iz slobodnog udarca. Očajna reakcija golmana Ilića.

55. minut - Ponovo poništen gol Frajburga zbog ofsajda.

52. minut - Nova velika prilika za goste, nasreću bez realizacije.

49. minut - Grifo je siguran sa bele tačke - 1:1.

48. minut - Frajburg je na teren izašao rešen da što pre da gol. Posle kornera, Jovanović je igrao rukom i to je penal za goste.

Počelo je drugo poluvreme! Još 45 minuta deli TSC od istorijske pobede u Evropi!

Završeno je prvo poluvreme posle 5 minuta igre u nadoknadi vremena.

45. minut - Nova povreda u redovima Frajburga. Povredio se Filip, na terenu je Gregorič.

43. minut - Slobodan udarac za goste na 30-ak metara od gola doneo je novu opasnost, ali i mnogo sreće za TSC. Uhvatio je Ginter volej sa desne strane gola domaćih, a lopta je za nekoliko centimetara prošla pored stative.

37. minut - Holer je odmah kaznio grešku domaćih, ali je na svu sreću bio u ofsajdu! Ostaje 1:0!

36. minut - Novi dobar napad TSC, Cvetković je zavrnuo loptu pred gol, a Vulić iz punog trka nije uspeo da je zahvati na najbolji način.

29. minut - Na isteku pola sata igre videli smo prvi udarac u okvri gola našeg tima, ali je Ilić lepo odbranio.

24. minut - Ne samo da je Šalaj promašio nego se i povredio i morao je van terena. U igri je Holer.

21. minut - Strašna šansa za Frajbirg i veliki promašaj Šalaja.

17. minut - Nova kontra domaćih, Vulić za delić sekunde kasni i šansa odlazi u nepovrat.

13. minut - GOOOL! Nemanja Petrović! Kakva kontra, kakav gol! vodi TSC!

10. minut - Nema uzbuđenja, i dalje Frajburg traži loptu i igru.

5. minut - Gosti žele kontrolu igre, a videli smo i prilično neuobičajenu sitauciju da fudbaleri dva puta traže promenu lopte sa kojim se igra.

Utakmica je počela!

18.35 - Sve je spremno za poečtak utakmice, očekuje se velika borba na svakom delu terena.

17.46 - Ovo su timovi koje su odredili treneri Lazetić i Štrajh.

TSC: Ilić - Cvteković, Antonić, Čalušić, Petrović - Stojić, Radin, Đakovac - Vulić, Jovanović, Rakonjac.

Frajburg: Atubolu - Ginter, Linhart, Gulde - Doan. Egeštejn, Hofler, Vajshaupt - Šalaj, Filip, Grifo.

17.40 - Frajburg će na TSC areni imati podršku oko 300 navijača. Do TSC arene gostujući navijači stići će u šest autobusa, koliko je prijavljeno organima reda i mira.

17.15Očekujem mnogo od okršaja sa Frajburgom, jer smo se zaista dobro pripremali. U prva dva kola smo pokazali da smo u rangu sa ekipama iz grupe. Možda je Frajburg skuplji i dolazi iz kvalitetnije lige, ali i mi se pitamo. Nećemo izaći sa belom zastavom, već dati maksimum od prvog minuta - kaže fudbaler TSC Miloš Pantović.

17.00 - Utakmicu će voditi sudije iz Azerbejdžana. Alijar Agajev stajaće na centru, a Zejnal Zejnalov i Akif Amirali pored aut linije.