Ajaks izblamiran kao retko kad! Fejenord ga tukao na terenu, navijači svirali kraj u 56. minutu!

24.09.2023

18:25

0

Derbi holandskog fudbala prekinut početkom drugog poluvremena posle višeminutnog divljanja ultrasa kluba iz Amsterdama

Fudbaleri Ajaksa - Copyright Profimedia/OLAF KRAAK /ANP/Sipa USA

Derbi meč šestog kola holandskog prvenstva između fudbalera Ajaksa i Fejenorda prekinut je u 56. minutu pri rezultatu 3:0 za goste zbog incidenata koje su napravili navijači kluba iz Amsterdama.

Utakmica je prvi put bila prekinuta u 20. minutu, pošto su navijači domaćeg tima ubacivali tvrde predmete na teren. Meč je potom drugi put prekinut u 43. minutu zbog ubacivanja baklji na teren od strane navijača Ajaksa, a glavni sudija Serdar Guzubujuk je poslao igrače u svlačionicu.

Utakmica je nastavljena posle prekida od skoro dvadeset minuta.

Golove za Fejenord postigli su Santjago Tomas Himenez u devetom i 18, kao i Igor Paiksao u 37. minutu.

Guzubujuk je definitivno odlučio da prekine meč u drugom poluvremenu i to u 56. minutu pošto su navijači Ajaksa ponovo počeli da ubacuju baklje na teren.

Fejenord je trenutno četvrti na tabeli sa 11 bodova, dok je Ajak tek na 13. poziciji sa samo pet bodova.

Izvor: Tanjug