Dmitrovićev košmar na golu Sevilje! Srbin dočekao šansu pa primio četiri komada!

21.08.2023

21:06

0

Obrukao se osvajač Lige Evrope na gostovanju protiv Alavesa, a svoje veče nije imao ni iskusni srpski čuvar mreže

Marko Dmitrović - Copyright Profimedia

Konačno je Marko Dmitović dočekao svojih pet minuta u Sevilji, a ako je suditi po izdanju u Alavesu oni neće dugo trajati. Otišao je Jasin Bono u Saudijsku Arabiju, Srbin stao na gol osvajača Lige Evrope i već u prvom meču primio četiri komada – 4:3.

Obrukao se klub sa „Ramon Sančez Pizhuana“ na gostovanju protiv povratnika u Primeru, a ne malu ulogu u tome imao je i nekadašnji reprezentativac Orlova, koji je dva gola primio posle šuteva sa distance.

Meč je ulazio u svoju uvodu fazu kada je Dmitrović prvi put morao po loptu iz svoje mreže, posle izuzetno preciznog šuta Luisa Riohe (7. minut).

Uspela je Sevilja potom da napravi potpuni preokret. Uz malo sreće stigla je do izjednačenja posle autogola Abkara u 15. minutu, da bi u 41. minutu Lamela milimetarski preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora doneo prednost Sevilji.

Pomislili su mnogi u tom momentu da utakmica odlazi u jednosmernu ulicu, međutim u 44. minutu Dmitrović je još jednom savladan posle udarca sa distance, a ovoga puta mrežu mu je zatresao Durate.

Veliko iznenađenje najavio je golom u 54. minutu Kike Garsija, a isti igrač je samo pet minuta kasnije rutinski realizovao jednu polukontru svog tima, obišavši istrčalog srpskog golamana i poslavši potom loptu u praznu mrežu za overu velikog trijumfa, koji je malo „pokvaren“ u nadoknadi vremena kada je Rafa Mir ublažio neuspeh Sevilje.