Haland od starta seje strah po Premijer ligi! Siti rutinirao novajliju u eliti!

23:09

0

Šampion je na otvaranju nove sezone jasno svima stavio do znanja da neće tek tako predati tron

Erling Haland - Copyright Profimedia

Premijer liga je otvorena lakom trojkom šampiona. Mančester siti je na gostovanju savladao Barnli, dok je Erling Haland od samog starta počeo da seje strah u najjačoj evropskoj ligi – 3:0.

„Građani“ su rutinski došli do prve pobede u novoj takmičarskoj godini, a najzaslužniji za to bio je maestralni norveški napadač, koji je sa dva gola u prvom poluvremenu saigračima značajno olakšao nastavak meča.

Novajlija u Premijer ligi u ovom trenutku jednostavno nije dorastao duelu sa prošlosezonskim osvajačem triple krune, a da će teško izvući povoljan rezultat bilo je jasno posle samo četiri minuta igre i prvog gola Halanda u novoj sezoni.

Najbolji period na meču domaćin je imao posle primljenog gola. Izašao je u visoki presing i u nekoliko navrata stavio na muke poslednju liniju Sitija, koji je upravo u najopasnijim momentima rivala došao do dupliranja vođstva, posle još jednog gola Halanda (36. minut).

Drugo poluvreme nije donelo prevelika uzbuđenja. Jednostavno, Gvardiolin tim je na suvi kvalitet održavao stečeni plus, a tri boda im je, posle velike gužve u petercu, overio Rodri.