TSC se vratio na vrh: Krstajićev tim do nedelje sigurno lider Superlige

18:34 >> 18:45

0

Klub iz Bačke Topole u premijernom meču 7. kola bolji od lučanske Mladosti

Copyright Fudbaleri TSC/MN Press/mr Fudbal, TSC Backa Topola, Crvena zvezda, Radost

TSC se, barem do nedelje i utakmica Partizana i Crvene zvezde, vratio na vrh Linglong Superlige. Ekipa Mladena Krstajića je u premijernom meču 7. kola nacionalnog šampionata na svom stadionu bila bolja od lučanske Mladosti 2:1 (2:0).

Bolji oproštaj od stadiona u Senti, koji je dosad bio domaćin TSC, klub iz Bačke Palanke nije mogao da poželi. Narednu utakmicu na domaćem terenu TSC će igrati u svojoj pravoj kući, na novoizgrađenom stadionu u Bačkoj Topoli, gde će prvi gostovati kruševački Napredak.

S druge strane, agoniji Lučanaca nema kraja. Šest utakmica je Mladost odigrala ove sezone i upisala isto toliko poraza, koji je u petak bio viđen i pre kraja prvog poluvremena, s obzirom da je TSC golovima Tomanovića u 27. i Stoiljkovića u 39. minutu stekao velikih 2:0.

Gostima je na isteku sata igre kakvu takvu nadu dao Saša Jovanović, ali do kraja meča pobeda Krstajićevih izabranika nije dolazila u pitanje.