Krenuo i Novi Pazar, Superliga ostala samo na jednom timu bez pobede u ovoj sezoni

16:31 >> 17:04

0

Pazarci protiv Metalca stigli do prvog trijumfa

Copyright Almir Aganspahić foto: MN Press

Šest utakmica trebalo je Novom Pazaru da upiše prvu pobedu u novoj sezoni Superlige Srbije. Posle tri vezana poraza, Pazarci su na svom stadionu uspeli da savladaju Metalac (2:0), koji je u samoj završnici ostao bez boda.

Mladi tima Žarka Lazetića dobro je parirao izuzetno motivisanom domaćinu do završnih desetak minuta meča, u kojima je do izražaja došlo nešto veće iskustvo ekipe Milana Milanovića.

Iako su fudbaleri Novog Pazara od starta pritiskali odbranu rivala, kojeg je ranijeg rezultatskog zaostatka sačuvala i prečka, tek su u 79. minutu uspeli da probiju defanzivni bedem gostiju iz Gornjeg Milanovca, pošto je Aganspahić jedan odbitak smestio u mrežu.

Znatno lakše se od tog trenutka disalo na stadionu kraj Jošanice, koji su prvu ovosezonsku pobedu mogli da počnu da slave u 88. minutu, kada je Danko Kiković overio trijumf domaćina, koji je tako ostavio usamljenu lučansku Mladost, sa svih šest poraza ove sezone.