Maksimovićeva elegancija za Hetafeov start pobedom

Srpski internacionalac odlično proigrao saigrača

Ustalio se Hetafe poslednjih godina kao jedan od najboljih španskih klubova.

Bila je ekipa našeg reprezentativca Nemanje Maksimovića i na korak od Lige šampiona, ali joj je za malo izmakla elita.

Ove sezone, ako se po jutru dan poznaje, momci iz predgrađa Madrida ponovo će konkurisati za neko od mesta u gornjem delu tabele.

Na otvaranju Primere 2020/21, Hetafe je kao domaćin savladao Osasunu 1:0. Strelac jedinog gola bio je iskusni Haime Mata u 54. minutu, na asistenciju Maksimovića.

Vrlo elegantno je 25-godišnji vezista proigrao saigrača, iz pozicije u kojoj bi većina šutirala.

Pobedu je Ostvario i Viljareal, koji je kod kuće bio bolji od Eibara 2:1. Marka Dmitrovića savladali su Herar Moreno u 65. i Pako Alkaser u 71. minutu, čime su preokrenuli rezultat posle vođstva gostiju golom Kikea u 50.

U poslednjem duelu subotnjeg programa Selta je kao domaćin pobedila Valensiju 2:1. Dvostruki strelac bio je iskusni Jago Aspas (13. i 57. minut), dok je gol za goste dao Maksi Gomez u 46. Koliko su “slepi miševi” bili u podređenom položaju u Vigu pokazuje statistika: 23 šuta domaćih, naspram devet gostujućih igrača.