Arsenal u završnici pronašao ključ za odbranu Vest Hema

20:58 >> 21:08

0

Okršaj dva londonska kluba pripao je tobdžijama

Copyright Tanjug/Will Oliver/Pool via AP

Arsenal gazduje u Londonu. U okršaju gradskih klubova su savladali Vest Hem – 2:1 (1:1). Posle svega prikazanog u prvom kolu „tobdžije“ su važile za favorite, ali su to morali da opravdaju na terenu.

Izgledalo je da im to neće biti problem kada je u 25. minutu Obamejang centrirao, a Lakazet glavom smestio loptu u mrežu.  Međutim, u 45. minutu se Antonio najbolje snašao u petercu i centaršut Frederiksa prosledio u mrežu.

U nastavku je Antonio imao par dobrih prilika, nije ih iskoristio, da bi Arsenal tek u samoj završnici pronašao ključ za odbranu „čekićara“. Saka je poslao sjajan pas u prostor, Sebaljos nesebično odložio do Nketije koji je rutinski sproveo loptu u gol.

Posle dva kola Arsenal ima isto toliko pobeda, dok je Vest Hem izgubio oba meča u dosadašnjem toku sezone. Artetine pulene u narednoj rundi čeka gostovanje Liverpulu, dok Mojesovi izabranici dočekuju Volvs.