20:14 >> 21:28

0

Loši rezultati za ekipe srpskog štopera i trenera u Liga kupu Engleske

Copyright Tanjug/AP/Carl Recine/Pool Photo

Stigao je Branislav Ivanović u Vest Bromvič albion iz Zenita kao jedna od zvezda letnjeg prelaznog roka u Engleskoj, a prve minute upisao je ovog utorka u duelu 3. kola Liga kupa, protiv drugoligaša Brentforda.

Odigro je naš defanzivac 59 minuta, kada ga je Slaven Bilić izveo iz igre uz srdačan pozdrav kraj aut-linije zbog partije kojom je nagovestio bolje dane po odbranu plavo-belih. Bilo je to pri rezultatu 1:1, a posle 90 minuta na semaforu je pisalo 2:2, pa su pobednika odlučivali penali u kojima su uspešniji bili igrači  Brentforda (5:4).

Zanimljivo, čak tri od četiri gola tokom igre postignuti su takođe sa bele tačke. Dvostruki strelac za VBA bio je Hal Robson-Kanu, u 56. i 66. minutu, dok je za goste iz penala pogodio Markus Fors u 73, a prethodno je Emiliano Markondes zatresao mrežu “makazicama”.

Svih pet izvođača penala za Brentford bili su precizni, dok je 22-godišnji Grejdi Dingana iz VBA promašio šut u poslednjoj seriji.

Istovremeno sa tom utakmicom igran je i duel Njuport – Votford, u kom je četvrtoligaš lako izašao na kraj sa gostima koje vodi Vladimir Ivić – 3:1. Doduše, nije Ivić želeo da umara glavne igrače svog tima, pa su u postavu većinom bili mladi igrači.

To je prvi poraz našeg trenera od dolaska u Votford, a i kroz drugo kolo se njegova ekipa mučila, jer je posle 0:0 tek penalima eliminisala trećeligaša Oksford junajted.

Priliku da popravi utisak i pokaže da je s razlogom dao slobodno veče glavnim igračima, Ivić će imati u subotu, kada u 3. kolu Čempionšipa u goste Votfordu stiže posle dva kola trećeplasirani Luton.