Pazarci živnuli posle debakla od Zvezde i minimalnog poraza! Berber počeo sa pobedom!

31.03.2023 | 20:58

Lučanci koje predvodi iskusni Kosanović na 14. mestu na tabeli. Lošiji samo Radnik i Mladost GAT

Novi Pazar se sa tri boda vraća sa gostovanja u Lučanima. Ekipa koju je preuzeo Davor Berber pobedila je Mladost sa 3:1 i tako osigurala mesto u plej-ofu na dva kola da početka "konačnog raspleta" u Superligi. Takođe su pobedili posle dva vezana poraza, od Crvene zvezde (5:1) i Kolubare (1:0).

Na drugoj strani, Lučanci koje je preuzeo mnogo iskusniji Milorad Kosanović su posle 28 utakmica ostali na 14. mestu sa 21 bodom.

Poveli su gosti, pogotkom u 27. minutu. Miloš Mijić je bio u srcu kaznenog prostora Lučanaca, namestio se i pogodio malu mrežu. Samo sedam minuta kasnije, Nemanja Žunić je postigao svoj prvenac za Mladost. Mladi, 19-godišnji defanzivac je glavom pogodio mrežu Lazara Slavkovića koji je posle kornera loše procenio let lopte i "zaplivao" u prazno.

To je bio i rezultat posle prvih 45 minuta, a već u 48. bilo je 2:1 za Pazarce. Nikola Bogdanovski je šutirao sa oko 25 metara, golman Luka Savić je bio na krivoj nozi, a izgleda je i da je lopta nezgodno odskočila. Tako da su gosti opet došli u vođstvo.

Zatim, u 73. minutu je gol dao i Andrija Majdevac. Dobio je loptu kao na tacni, trebalo je samo da ukliza u gol sa nekoliko metara. To je bio njegov 11. gol u sezoni.

U preostala dva kola, Pazarci će biti domaćini Radniku i gosti Vojvodini. Lučanci će putovati u Kruševac, a onda ugostiti drugu Mladost, onu iz Novog Sada.