22:03 >> 22:08

0

Trijumf ekipe Frenka Lamparda

Copyright Tanjug/AP Photo/John Walton,Pool

Dve utakmice za kraj kola i dve pobede domaćina u Premijer ligi. Tri boda su osvojili Čelsi i Barnli.

U derbiju Londona je ekipa Frenka Lamparda ostvarila rutinski trijumf protiv Vest Hema – 3:0 (1:0).

Meč nije počeo kako su zamišljali, Čilvel je zbog povrede morao da napusti teren u 10. minutu. Samo što je izašao sa terena postignut je gol. Maunt je izveo korner, Tijago Silva je bio najviši u skoku i pogodio je. Promena nije bilo do same završnice.

Tada je na scenu stupio Abraham. Prvo je u 78. duplirao prednost posle odličnog dodavanja Vernera, da bi dva minuta kasnije stavio tačku i „overio“ trijumf svog tima.

Barnli je napravio iznenađenje i na „Turf muru“ su bili bolji od Vulverhemptona – 2:1 (1:0).

Ešli Barns je u 35. minutu doneo vođstvo svom timu prvim golom u sezoni. Statistika kaže da u tom momentu nije imao nijedan uspešan pas, ali da je postigao pogodak. U 51. je Kris Vud udvostručio prednost, da bi počasni gol za „vukove“ postigao Fabio Silva sa penala u 89. minutu.

Inače, Silva je tim pogotkom postao najmlađi strelac u istoriji Volvsa u Premijer ligi sa 18 godina i 155 dana.