Loša vest iz Nemačke: Filip Kostić povređen!

25.09.2020

19:40 >> 21:57

0

Autor: Jovan Terzić

Srbiju čeka izuzetno važna utakmica u kojoj selektor Tumbaković možda neće moći da računa na jednog od najboljih igrača nacionalnog tima

Copyright Profimedia/Oliver Behrendt/Pixathlon/SIPA/2006141333

Bliži se 8. oktobar i gostovanje Srbije u Oslu, a ovog petka stigla je loša vest iz Nemačke.

Pouzdano levo krilo Ajntrahta i srpske reprezentacije, Filip Kostić, zbog povrede je zamenjen u 15. minutu gostovanja u Berlinu, protiv Herte.

Stradalo je koleno, a koliko ozbiljno, pokazaće detaljni lekarski pregledi narednih dana.

Nadamo se da nije strašno i da će 27-godišnji Kragujevčanin moći da pomogne “orlovima” u borbi za plasman na Evropsko prvenstvo.

Podsetimo, selektor Ljubiša Tumbaković je u četvrtak saopštio spisak igrača na koje računa za predstojeću izuzetno važnu utakmicu, kao i potom za duele novog ciklusa Lige nacija, protiv Mađarske i Turske.

Bez obzira na izlazak jednog od svojih najboljih igrača, Ajntraht je već do poluvremena stekao značajnu prednost – 2:0 i na kraju savladao Hertu 3:1 za svoju prvu bundesligašku pobedu ove sezone, posle remija 1:1 sa Arminijom.

Strelci su bili Andre Silva iz penala u 30. minutu, Bas Dost u 36. i Sebastijan Rode u 71. Gol za Hertu zapravo je bio autogol Martina Hinteregera u 77.