Beloti uzalud "probadao", Atalanta ne staje: Uživaćemo i ove sezone!

26.09.2020 | 15:16 >> 16:39

Autor: J. T.

Klub iz Bergama krenuo silovito u novu sezonu

Copyright Tanjug/AP/Marco Alpozzi/LaPresse

Milina je bila gledati utakmice Atalante prošle sezone, a čini se da će tako biti i ove.

Klub iz Bergama odlično je otvorio Seriju A, ubedljivom pobedom u Torinu protiv istoimenog rivala – 4:2.

Iako je domaćin poveo, gosti su uspeli da preokrenu u sjajnom prvom poluvremenu tokom kog je viđeno čak pet golova. Po povratku sa odmora izabranici Đan Pjera Gasperinija postigli su još jedan gol i “overili” pobedu.

Strelci za plavo-crne bili su Alehandro Gomez u 13, Lukas Murijel u 21, Hans Hatebur u 42. i Marten de Ron u 54. Golove za Torino dao je Andrea Beloti u 11. i 43, ali uzalud je najbolji napadač “bikova” probadao u svom karakterističnom slavlju golova.

Reprezentativac Srbije, Saša Lukić, igrao je za domaćine od 64. minuta, dok je golman Vanja Milinković-Savić presedeo utakmicu na klupi za rezerve.

Ovo je, inače, tek drugi put u istoriji Atalante da su njeni igrači postigli četiri ili više golova na otvaranju sezone. Prethodno su to učinili 1949, kada su savladali Bolonju 6:2.