16:00 >> 19:04

0

Crveno-beli su u poslednjem kolu kvalifikacija savladali jermenski tim

Copyright Promo/FK Crvena zvezda/Facebook/Nikola Mitić

Pala je i poslednja prepreka! Crvena zvezda je u Ligi Evrope! Na neutralnom terenu na Kipru su savladali jermenski Ararat – 1:2 (0:1).

Golove za crveno-bele postigli su Aleksandar Katai i Dijego Falćineli, dok je za nominalnog domaćina u ovom susretu strelac bio Lima.

Puleni Dejana Stankovića su na ovom susretu pokazali i dodatnu psihološku snagu pošto se meč igrao na istom stadionu gde su posle penal serije ispali od Omonije.

Dešavanja sa meča pratite na portalu 24sedam.

90+5′ – KRAJ

Gavrić je krenuo u kontru, ponovo je oboren, ovog puta u mnogo boljoj poziciji. Okrenuo se ka Stankoviću i tražio dozvolu da on izvede prekid. Sanogo iz Ararata je dobio žuti karton zbog tog faula. Gavrić je namestio loptu, šutirao je preko gola.

90+3′ – GAVRIĆ FAULIRAN

Odličan prijem Gavrića koji je potom oboren. Očekivano, trudili su se da što duže zadrže loptu, Ivanićev udarac je završio pored gola. Borjan hvata loptu na drugoj strani.

90′ – JOŠ ČETIRI MINUTA

Četvrti sudija je pokazao da će se igrati još četiri minuta. Rodić je ostao na travi, žalio se na grčeve, Sidiropulos je odmah prišao i pokazao mu da će to vreme biti nadoknađeno.

89′ – ČEKA SE KRAJ

Crvena zvezda se trudi da drži loptu u svom posedu što duže i da na taj način čeka kraj meča.

86′ – ČUPIĆ NA MESTU

Imala je Zvezda dve šanse da posle centaršuta zapreti, kod obe je Čupić dobro intervenisao i sprečio opasnost.

81′ – UŠAO I GOBELJIĆ

Pojačava Stanković defanzivu. Umesto Bena je ušao Gobeljić.

79′ – ZVEZDINE GREŠKE U ODBRANI

U poslednjih nekoliko minuta igrači Zvezde prave dosta grešaka u odbrani. Gajić je loše procenio let lopte, lopta je došla do Narsinga čiji udarac je na kraju izblokiran.

77′ – GAVRIĆ MENJA KATAIJA

Nova promena Stankovića, u 77. minutu je na teren ušao Gavrić umesto jednog od najboljih pojedinaca susreta – Kataija.

75′ – NARSING, PA KATAI

Slabo pokrivanje u igri Zvezde, Narsing se ubacio iz drugog plana, došao do pozicije za šut, izblokiran je. Brza kontra, Ben ostavlja za Kataija koji pokušava, Čupić brani. Posle auta je Katai još jednom probao, nije pogodio.

71′ – ARARAT KAZNIO PROMAŠAJ FALĆINELIJA

Imao je Falćineli šansu da reši pitanje pobednika, našao se sam, oči u oči sa Čupićem, promašio je, usledila je brza kontra, Otubanjov šut je Borjan odbranio, Lima se našao na pravom mestu i smestio loptu u mrežu.

65′ – PETROVIĆ NA TERENU

Po jedna promena na obe strane. Njegoš Petrović je ušao umesto Gelora Kange, Kampanja je izveo Alemaaa, uveo je Otubanja.

60′ – FALĆINELI ZA 2:0!

Duga akcija Zvezde, Ivanić sa krila šalje sjajan centaršut, Falćineli sjajnim udarcem glavom matira Čupića i duplira vođstvo.

55′ – OPOMENA ZA IVANIĆA

Ivanić je faulom sprečio kontru Ararata, sudija nije imao dilemu, pokazao mu je žuti karton.

52′ – SJAJAN POKUŠAJ KATAIJA

Okrenuo se Katai licem ka golu sa oko 18-19 metara, gađao dalji ugao, Čupić je odlično intervenisao i sprečio novi pogodak.

48′ – NEMA PROMENA

Ni Stanković ni Kampanja nisu pravili promena u poluvremenu.

46′ – DRUGO POLUVREME

Počelo je drugo poluvreme na Kipru.

45+2′ – POLUVREME

Arbitar je produžio prvi deo za 60 sekundi, ali je posle gola Kataija odlučio da se igra malo više. U toj nadoknadi je Falćineli zaradio žuti karton, jer je sprečio protivnika da izvede prekid. Posle dva minuta igre u nadoknadi je Sidiropulos poslao igrače na mali odmor.

45′ – MAGIJA KATAIJA, ZVEZDA VODI!

Katai je uzeo loptu, napravio nekoliko prelepih poteza, prevario čuvare i onda u padu pronašao prostor za šut i postigao gol! Magija zvezdine “desetke”.

44′ – KANGA PROBAO IZ DALJINE

Kanga je tražio faul, sudija ništa nije svirao, Ararat je krenuo u napad, a Martinez je pao u kaznenom prostoru Zvezde posle kontakta sa Benom. Tražili su penal, Sidiropulos je samo pokazao da se igra nastavi i da nema elemenata za najstrožu kaznu. Na drugoj strani je Kanga pokušao sa oko 20 metara, snažno i neprecizno.

40′ – KATAI PONOVO!

Nova prilika za Kataija, otišao je previše u stranu, iz teške situacije pokušao da iznenadi Čupića, nije uspeo.

37′ – NIKOLIĆ NA TRAVI

Ostao je Nikolić na travi, žalio se na povredu, lekarska ekipa je ušla na teren i posle kratkog prekida se vratio u igru.

33′ – BEN-KATAI, ZAMALO

Ben je napravio sjajan potez, izvukao se do pozicije na šut, a onda odlučio da pošalje loptu na drugu stativu gde je bio Katai koji je pokušao iz voleja, ali nije uspeo da šutira kako je želeo, lopta je završila pored gola.

29′ – ŽUTI ZA RODIĆA

Prvi žuti karton na meču viđen je u 29. minutu. Rodić je malo kasnio prilikom starta, Sidiropulos je odmah izvadio karton.

25′ – VELIKA ŠANSA ZA IVANIĆA

Kanga je odličnim dodavanjem pronašao Ivanića, Mirko je primio loptu, ušao u kazneni prostor, Čupić je izleteo i sprečio šut.

22′ – ARARAT VEĆ KRENUO SA ODUGOVLAČENJEM

Tek je sredina prvog dela, a fudbaleri Ararata su već krenuli sa odugovlačenjem jedan takav potez, kada su čekali da izvedu prekid sa svoje polovine, je iznervirao grčkog arbitra koji ih je upozorio da prestanu sa tim da ne bi morao da vadi kartone.

18′ – SREĆA UZ ZVEZDU

Krenuo je Ivanić u napad, u poslednjoj sekundi su igrači Ararata intervenisali i tako započeli kontru. Alemao je pretrčao sve, našao se u situaciji jedan na jedan sa Borjanom, umesto šuta je pokušao da pronađe saigrača i pogrešio je. Sreća uz crveno-bele.

15′ – POKUŠAJI IZ DALJINE

Probali su Rodić, pa Ivanić udarcima iz daljine da iznenade Čupića, ali su ti šutevi bili daleko od gola.

10′ – FALĆINELI U ŠANSI

Prva prava prilika za Zvezdu. Rodić je centrirao dobro, Falćineli šutirao glavom, pravo u golmana.

8′ – ARARAT PRVI PRETI

Imala je Zvezda šansu, Katai se odlučio za dribling umesto šuta, to je otvorilo prostor za kontru, Martinez je probao spoljnom, pored gola.

5′ – USPOREN START

U prvih pet minuta meča nema velikih uzbuđenja, oba tima su oprezna za sada.

0′ – UTAKMICA JE POČELA

Meč na Kipru je počeo.

18:48′ – GRCI SUDE

Pravdu na ovom meču deliće ekipa sudija iz Grčke. Glavni arbitar je Sidiropulos, pomažu mu Kostaras i Dimitrijaidis, dok je četvrti sudija Papadopulos.

18:44′ – ZVEZDINO PREDSTAVLJANJE POSTAVE

Crveno-beli su na svoj, već sada standardan način, predstavili postavu za ovaj meč.

18:36′ – ŽREB

Žreb za Ligu Evrope će se održati u petak od 13.00 časova u švajcarskom Nionu.

18:30′ – PAROVI PLEJ-OFA LE

Ovo su svi parovi plej-ofa za Ligu Evrope.