Partizanov remi na prvoj proveri: Crno-beli se ispromašivali, šansu dobilo pet dečaka

15.01.2023 | 12:37

Autor: D. P.

Crno-beli otvaraju seriju prijateljskih utakmica na turskoj obali

Copyright FK Partizan

Fudbaleri Partizana odigrali su 1:1 protiv rumunske Univerzitatee u prvom pripremnom meču odigranom na turskoj obali. Jedini gol za crno-bele postigao je Andrija Pavlović u 11. minutu iz penala, dok su rivali na isti način u 76. minutu preko kapitena Ivana došli do remija.

Moglo je da bude i drugačije da su korišćene prilike koje su bili pravi ziceri, iz kategorije "teže promašiti, nego pogoditi". Menig je u prvom poluvremenu propustio šansu da duplira vođstvo, da bi na početku drugog poluvremena isto ispred golmana istrčao Rikardo i svoju akciju završio nepreciznim udarcem.

Za sve to vreme Rumuni su jednom preko Ivana ugrozili Lukača i nekoliko puta šutevima iz daljine su testirali sposobnosti iskusnog golmana, ali nešto aktivnija njihova igra na kraju je nagrađena penalom. Igrao se u 76. minut, Roguljić je oboren u kaznenom prostoru, pa je sudija na asistenciju pomoćnika pokazao na belu tačku.

Petrić je izveo dva različita tima, jedino je Lučak branio 90 minuta. Šansu su dobili dečaci iz omladinske škole Jevremović, Ilić, Petrović i Petković, ali je još rano suditi o tome ko će pored Baždara nastaviti sa igrama za prvi tim.

Ovakav tok je imala utakmica iz minuta u minut

90. minut - Kraj meča!

85. minut - Žuti za Belića!

76. minut - Penal za Rumune posle rušenja Roguljića! Ivan pogađa 1:1!

72. minut - Petković je doveo u nepriliku Lukača vraćanjem lopte koja je visoko odskočila ispred njega, nekako je uspeo da se oslobodi te lopte pre nego što mu je jedan rumunski igrač probao da izblokirao ovo ispucavanje.

69. minut - Žuti za Filipovića, grub start na Vatajeluu.

66. minut - Izlazi nervozni Jovan Marković, ulazi Rivaldinjo.

64. minut - Žuti za Markovića. Sada je njegova žrtva bio Ilić.

59. minut - Čarka Natha i Jovana Markovića, sve se brzo smiruje. Mladi napadač Krajove je ljut posle ukazivanja pomoći, već je žestoko udario Petkovića, a sada se sukobio i sa izraelskim reprezentativcem.

57. minut - Crno-beli su zapretili sa desne strane preko Lutovca, moglo je i bolje da se završi od običnog centaršuta koji su Rumuni uspeli da izbace iz kaznenog.

51. minut - Velika šansa za Rikarda, sam ispred golmana i gađa pored stative.

49. minut - Lepa prilika za Lutovca, slab njegov udarac levom nogom.

Lukač - Filipović, Ilić, Vujačić, Šehović - Belić, Natho - Lutovac, Petrović, Petković - Rikardo.

46. minut - Petrić je promenio svih deset igrača u polju, samo je na golu ostao Lukač. POGLEDAJ GALERIJU

45. minut - Crno-beli odlaze na odmor sa golom prednosti.

41. minut - Dupli pas Jevremovića i Baždara, pa šut ovog drugog slabijom levom nogom, golman je bio na mestu.

40. minut - Krecu sa distance, Lukač brani! Nezgodan udarac sa oko 20 metara, lopta je odskočila ispred golmana crno-belih, ali je on uspeo da je izbije.

39. minut - Najlepša akcija Partizana koja je pokrenuta od Fejse, završila se Menigovim driblingom i pokušajem da pronađe nekog od saigrača na petercu. Rumuni su otklonili opasnost izbacivanjem u korner.

36. minut - Ivan promašuje čist zicer, ostaje 1:0 za Partizan.

33. minut - Velika prilika za Meniga, brani golman, odmah se na drugoj strani otvorila kontra, ali i tamo je golman rasčistio situaciju.

32. minut - Prodor Meniga po levoj strani, završio se njegovom asistencijom do Jevremovića. Šut završio u bloku.

28. minut - Krecu u dobroj prilici posle centaršuta na drugu stativu, glavom preko gola Milana Lukača.

26. minut - Rumunski igrač Skreciju dva puta je ulazio u probleme zbog grubljih poteza dvojice najmlađih igrača Partizana. Prvo je od Baždara dobio lakat u lice, pa onda posle nekoliko minuta i start iza leđa Jevremovića.

20. minut - Golman Krajove umalo da pokloni gol crno-belima. On je umesto ispucavanja odlučio po zemlji da potraži svoje štopere, ali je proigrao Baždara. Posle par pokušaja lopta nije završila u golu.

16. minut - Urošević je pripremio lepu priliku Baždaru, koji je utrčao u kazneni, ali nije iskontrolisao dobro loptu, pa je ova prilika otišla u nepovrat.

11. minut - Partizan vodi 1:0, sa bele tačke precizan je bio Andrija Pavlović! Srušen je bio Samed Baždar u situaciji kada je sam izašao na golmana.

Blog uživo

Fudbaleri Partizana danas (13.00, Arena Sport TV) počinju seriju od pet prijateljskih utakmica na pripremama u turskom Beleku.

Trener crno-belih odlučio je da na prvom meču šansu ukaže dvojici dečaka rođenih 2004. godine, desnokrilnom napadaču Janku Jevremoviću i Samedu Baždaru, koji je već dve sezone sa prvom ekipom i već je postizao golove u Superligi.

12.25 - Za Univerzitateu igraće Srbin iz Rumunije Jovan Marković. Ovaj momak rođen 2001. godine u Beogradu preselio se kod mamine familije u Rumuniju, tako da je danas reprezentativac ove zemlje. Pre nekoliko meseci bilo je reči o interesovanju Crvene zvezde za njegove usluge, ali je stvar navodno pokvarila Unverzitatea svojim zahtevom za obeštećenjem.

11.52 - Poslednji meč crno-beli odigrali 13. novembra u Superligi, protiv Novog Pazara i pobedili sa 1:0 golom Nemanje Jovića!

var player = new Clappr.Player({source: "https://media-24sedam.ott.solutions/media-24sedam/video_content/64c3d6126c143cbbdfa2636a/2022/11/01/64c4e9adb45738d81958bf17/uhd/64c4e9adb45738d81958bf17.mp4/playlist.m3u8",parentId:"#VMS_64c4e9adb45738d81958bf17",poster:"https://cdn.brid.tv/live/partners/20325/snapshot/1184070_th_1668355740.jpg",playback: {preload: 'metadata',controls: false,playInline: true,recycleVideo: Clappr.Browser.isMobile,crossOrigin: 'anonymous',externalTracks: []}});

11.50 - Ovo je tim Partizana: Lukač - Živković, Marković, Saničanin, Urošević - Fejsa, Andrade - Jevremović, Baždar, Menig - Pavlović. Trener: Gordan Petrić.

var player = new Clappr.Player({source: "https://media-24sedam.ott.solutions/media-24sedam/video_content/64c3d6126c143cbbdfa2636a/2023/01/01/64c4e9adb45738d81958be4e/uhd/64c4e9adb45738d81958be4e.mp4/playlist.m3u8",parentId:"#VMS_64c4e9adb45738d81958be4e",poster:"https://cdn.brid.tv/live/partners/20325/snapshot/1222443_th_1673526894.jpg",playback: {preload: 'metadata',controls: false,playInline: true,recycleVideo: Clappr.Browser.isMobile,crossOrigin: 'anonymous',externalTracks: []}});