04.10.2020

18:14 >> 18:29

0

Het-trik Makarića za novu ubedljivu pobedu Surduličana

Prijatno iznenađenje priredili su fudbaleri TSC Bačke Topole prošle sezone, kada su izborili istorijski plasman u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Odigrali su tamo dobro poznatu utakmicu sa FCSB, ali čini se da ih je letošnja euforija ispraznila. U novom ciklusu Superlige Srbije, fudbaleri Zoltana Saba ne igraju kao što su navikli publiku, a to potvrđuju i rezultati.

Današnji poraz od novosadskog Proletera na “Karađorđu” (0:1) bio je četvrti ove sezone, pa se ekipa posle 10 kola nalazi na 10. mestu.

Novosađanima je gol Alekse Pejića u 39. minutu doneo pomak na šesto mesto, sa 18 bodova.

Radnik iz Surdulice je drugi put uzastopno postigao četiri gola. Posle 4:2 na domaćem terenu sa Radom usledilo je 4:1 u Užicu protiv Zlatibora. Junak pobede bio je trostruki strelac Milan Makarić.

Razloga za ponos ove večeri ima i Uroš Damnjanović, koji je golom u 87. minutu doneo Radu pobedu 2:1 protiv Inđije.