0

Autor: J. T.

Reprezentativac Kolumbije slomio nogu prilikom uklizavanja

Copyright Tanjug/AP/Gabriel Aponte/Pool

Duel Kolumbije i Venecuele na startu južnoameričkih kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. obeležila je ozbiljna povreda domaćeg fudbalera.

Prilikom pokušaja da u 8. minutu uklizavanjem oduzme loptu gostujućem igraču, reprezentativac Kolumbije Santijago Arijas doživeo je lom noge.

Neprirodan položaj noge uplašio je njegovog rivala Darvina Mačisa, kao i druge igrače u blizini. Sudija je prvo pomislio da se radi o faulu igrača Venecuele i pokazao Mačisu crveni karton, ali je povukao tu odluku posle pregledanog video-snimka.

Arijas je nedavno stigao u Bajer Leverkuzen na pozajmicu iz Atletiko Madrida i već odigrao ceo meč protiv Štutgarta, ali sada mu predstoji duža pauza.

Što se tiče rezultata, Kolumbija je slavila 3:0 golovima Danijela Zapate i Luisa Murijela (dva) već u prvom poluvremenu.

Ubedljiv je bio i Brazil, kod kuće protiv Bolivije – 5:0, a strelci su bili Markinjos (16), Firimino (30, 49), Karasko (autogol 66), Kutinjo 73.