16:04 >> 16:07

0

Čelsi umesto tri, jedva osvojio jedan bod

Copyright Tanjug/Matthew Childs/Pool via AP

Imali su tri boda u rukama, pa su strepeli za jedan. Čelsi je išao ka pobedi na „Stamford bridžu“, ali je žilavi Sautemptona na kraju uspeo da im „ukrade“ dva poena – 3:3 (2:1).

Timo Verner je briljirao, dao je dva gola, prvi u 15. drugi u 28, uz jedan poništen zbog ofsajda. Izgledalo je da će sa tom prednošću otići na odmor, ali je Ings u 43. smanjio zaostatak.

Nedugo po povratku na teren se desio kiks u režiji Zume i naravno Kepe, koji je bio na golu zbog povrede novopridošlog golmana Mendija. Zuma je loše vratio loptu, Arizabalaga je izašao, nije bio brži od protivnika, ali su se gosti spetljali, Kepa je imao šansu da uhvati loptu, veoma loše je reagovao, Adams je sve to kaznio.

Međutim, dva minuta kasnije Pulišić i Verner odlično kombinuju, a Haverc završava akciju i čini se, uspeva da ispravi brljotine svog golmana. Nisu tako mislili Hasenhutlovi puleni. U drugom minutu nadoknade je Volkot šutirao, Vestergard je malo dokačio loptu, dovoljno da ona završi u mreži.

Čelsi je posle pet kola šesti sa osam bodova, Sautempton je deseti sa poenom manje.