Reding odoleo na terenu Midlsbroa: Remi ostavio Paunovića na prvom mestu

17.10.2020 | 16:17 >> 17:22

Autor: Dejan Petković

Tim bivšeg selektora orlića igrao bez golova, Ivićev Votford pobedio na gostovanju Derbiju

Ekipa Redinga našeg stručnjaka Veljka Paunovića odigrala je nerešeno, bez golova, na gostovanju Midlsbrou u meču 5. kola engleskog Čempionšipa. Bio je to prvi remi posle četiri pobede, pa će sa 13 bodova plavo-beli ostati na deobi prvog mesta, zajedno sa Bristolom, koji je izgubio pobedu na gostovanju Barnsliju u 12. minutu sudijske nadoknade vremena (2:2).

Uspešan u ovoj rundi bio je i drugi Srbin Vladimir Ivić sa svojim Votfordom. “Stršljenovi” su bili bolji od Derbi kauntija golom Žoao Pedra u 75. minutu, pa su sa deset osvojenih bodova, uz onaj poraz u Redingu u prošlom kolu, zauzeli peto mesto.

Na dnu se nalazi Šefild Venzdej uprkos dve pobede i dva remija, ali zbog kazne od minus 12 bodova, koja je izrečena za kršenje finansijskog fer-pleja, još ima na saldu negativan bilans od minus četiri boda. Najgore su, ipak, novajlije u ligi Vikomb, jer u pet kola mogu da se pohvale samo jednim postignutim golom što nije bilo dovoljno ni za bod.