Katastrofalna intervencija golmana Fiorentine: Rešio da se poigrava, pa primio gol koji kruži mrežema (VIDEO)

16.09.2022

06:20

0

Golini kriv za ubedljiv poraz

fiorentina golman - Copyright Printscreen/Twitter/ Gus™

Fudbaleri Fiorentine sinoć su doživeli težak poraz u meču drugog kola Lige konferencije na gostovanju turskom Bašakšehiru sa 3:0.

Bila je Viola oslabljena u tom meču neigranjem Nikole Milenkovića zbog povrede, dok je srpski napadač Luka Jović ušao je u igru početkom drugog poluvremena, ali nije uspeo da ostvari značajniji učinak.

A svu pažnju na sebe, u ovom duelu, uzeo je golman Pjerluiđi Golini.

Igrao se 71. minut, a rezultat je u tom trenutku bio 1:0, pa je Viola još uvek imala čemu da se nada. Ali, baš tada, usledio je neshvatljiv potez golmana.

Naime, igrač Fiorentine vratio je loptu svom golmanu sa pola terena, a Golini koji je tada bio van šesnaesterca, rešio je da se pougrava loptom, što je iskoristio igrač Bašakšehira Gurler, došao do lopte i postigao svoj drugi pogodak.

Italijanski čuvar mreže je tada signalizirao sudiji da je fauliran, ali se arbitar nije oglašavao.

Neće biti lako Fiorentini u nastavku takmičenja.