Milano je Milanov! Spektakularan gradski derbi sa 5 golova rešili Leao i Žiru! (VIDEO)

03.09.2022

19:01

0

Inter je rano poveo, ali nije mogao ni do boda u duelu sa braniocem titule

Fudbaleri Milana slave gol - Copyright Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Dan kada na teren jedni protiv drugih istrče fudbaleri Milana i Intera je veliki praznik za sve u gradu Milanu.

S nestrpljenjem se čeka početak, a onda i kraj susreta, kako bi pristalice boljeg tima prozivali poražene. Ove subote šansu da "pomeraju mozak" rivalima imaju navijači prošlosezonskog osvajača Skudeta Milana.

Domaćin je u spektakularnom derbiju slavio sa 3:2 (1:1) posle 90 minuta velike borbe na terenu.

Počelo je sjajno po Inter pošto je Marcelo Borozović u 21. minutu doveo svoj tim u vođstvo, a navijače do delirijuma.

Radost je potrajala samo sedam minuta. Fenomenalni Rafael Leao je na asistenciju Stefana Tonalija izjednačio i najavio još žešći tempo u nastavku utakmice.

Već u 54. minutu strelac prvog gola za Milan odlično je uposlio Olivijea Žirua za 2:1, a onda se 6 minuta kasnije još jednom upisao u strelce, a Francuz mu je vratio asistenciju.

Prošlo je još sedam minuta kada je Edin Džeko, koji samo što je ušao u igru, oživeo nadu interovaca da je poraz moguće izbeći.

Ali to se nije desilo pa je aktuelni šampion Italije upisao tri nova boda i ostao neporažen posle prvih 5 kola Serije A.