21.10.2020

13:45 >> 16:07

0

Crno-beli u Humskoj slavili

Derbi je prošlost. To je poruka koju su iz Humske poslali iz Partizana pred utakmicu sa Bačkom.

Puleni Aleksandra Stanojevića su to danas pokazali i na terenu. Ostvarili su rutinsku pobedu u Kupu Srbije.

Crno-beli su izborili plasman u osminu finala najmasovnijeg takmičenja pošto su na svom terenu savladali Bačku – 2:0 (1:0).

Trijumf su im doneli golovi Lazara Pavlovića i Takume Asana.

Dešavanja sa meča pratite na portalu „24sedam“.

90+3′ – KRAJ

Utakmica je završena. Partizan je pobedio u Humskoj – 2:0. U nadoknadi je Bajbek imao priliku da se upiše u strelce, lopta je završila preko gola.

89′ – MILOJEVIĆ ZAUSTAVLJA STEVANOVIĆA

Još jedna dobra šansa za Partizan. Filip Stevanović šutira, Milojeivć odlično interveniše.

86′ – MILJKOVIĆ NE KORISTI ZICER

Odlično ubačena lopta, Miljković je imao zicer, golman Milojević je odbranio.

84′ – NATHO SE OPROBAO

Probao je Natho iz slobodnog udarca, lopta je završila pored gola.

80′ – TEMPO OPAO

Posle ddrugog pogotka Partizana tempo je opao u Humskoj.

75′ – ASANO DUPLIRAO PREDNOST

Presing Partizana se isplatio. Golman Milojević je napravio grešku, lopta je došla do Asana koji se iskupio za promašaje i duplirao prednost.

72′ – OBRADOVIĆU ŽUTI, PA IZMENA

Obradović je dobio žuti karton zbog oštrijeg starta na Jovanoviću. Ubrzo posle toga je zamenjen, ušao je Urošević.

66′ – PRETI BAČKA

Posle kornera je Bačka opet zapretila, velika gužva u kaznenom prostoru, Bajbek odlično interveinše, a posle brze kontre Partizan nije uspeo da ozbiljno ugrozi gol Milojevića.

64′ – LOŠ POKUŠAJ JOJIĆA

Asano je bio u šansi, promašio je, sudija je pokazao da je tome prethodilo igranje rukom. Na ivici kaznenog prostora su se namestili Natho i Jojić. Na kraju je Miloš šutirao, pogodio je živi zid.

61′ – DUPLA PROMENA BAČKE

Dvostruka promena Rađenovića, izašli su Pisačić i Logua, ušli su Zličić i Ratković.

54′ – BAJBEK I STEVANOVIĆ NA TERENU

Izašli su Lazar Pavlovići Lutovac, ušli su Filip Stevanović i Bajbek.

52′ – NAPADI CRNO-BELIH

Nastavljaju se napadi Partizana. Igra se uglavnom na polovini Bačke. Lazar Pavlović je dobio žuti karton.

49′ – SEBIČNOST ASANA

Imao je Partizan šansu da duplira prednost. Odlična kontra, Asano je imao loptu u nogama, imao je Jojića i Asana same na drugoj strani, odlučio je sam da šutira, pravo u golmana Milojevića.

47′ – PREČKA SPASILA PARTIZAN

Malo je nedostajalo da Bačka izjednači odmah po povratku na teren. Snažan šut Pisačića, ali je prečka sprečila pogodak gostiju.

46′ – NATHO ZAMENIO STOJKOVIĆA

Stanojević je napravio jednu promenu, umesto Denisa Stojkovića je ušao Bibras Natho.

45+3′ – POLUVREME

Prvo poluvreme je završeno, Minaković je poslao igrače u svlačionicu. Partizan ima gol prednosti na pauzi (1:0).

45+2′ – VELIKA ŠANSA ZA LUTOVCA

Našao se Lutovac u odličnoj situaciji, jedan na jedan sa golmanom, Milojević je odlično intervenisao.

44′ – ŽUTI ZA STOJKOVIĆA

Posle nešto oštrijeg starta je Denis Stojković dobio žuti karton. Jovanović je ostao da leži na travi, žalio se na povredu. Lekarska ekipa je ušla na teren, a meč je posle kraće pauze nastavljen.

42′ – SLAB ŠUT ĐORĐEVIĆA

Oprobao se Đorđević, našao je prostor za šut, ali je preslabo šutirao. Lak posao za Stevanovića.

38′ – DOSTA FAULOVA

Veliki broj faulova na obe strane terena. Nema većih uzbuđenja na terenu.

32′ – RAĐEN ZAMENJEN

Rađen je brzo dobio žuti karton, imao još par oštrijih faulova, pa je trener Rađenović odlučio da ga zameni, uveo je Tomovića.

29′ – STEVANOVIĆ NA MESTU

Zapretila je Bačka iz prekida, ali je celu situaciju pratio Stevanović, izašao na vreme i uhvatio loptu. Dok se to dešavalo, linijski sudija je podigao zastavicu i pokazao da je svemu tome prethodio ofsajd.

25′ – SREĆA UZ BAČKU

Dobar napad Partizana, loša intervencija Bačke, ali Denis Stojković nije uspeo dobro da zahvati loptu prilikom šuta.

19′ – JOVANOVIĆ PAO, PROTESTI ZBOG KARTONA

Lazar Pavlović je faulirao kapitena Bačke Jovanovića i tako sprečio kontru. Sudija je samo upozorio igrača crno-belih, igrači Bačke su protestovali, tražili karton, ali je sudija odmahnuo rukom.

14′ – ŽUTI ZA RAĐENA

Oštriji start Rađena na mladom Stojkoviću. Dobio je žuti karton, lekarska ekiap je morala da uđe na teren i pruži pomoć Denisu. Posle kraće pauze je nastavio meč.

12′ – PRVA INTERVENCIJA STEVANOVIĆA

Prvi napad Bačka je imala u 12. minutu. Nije bilo velike opasnosti, Stevanović je pratio situaciju, izašao na vreme i lako uhvatio loptu.

7′ – PARTIZAN VODI, PAVLOVIĆ STRELAC

Ono što pre nekoliko minuta nije prošlo, jeste u sedmom minutu. Lazar Pavlović je ponovo dobio loptu na oko 20 metara, šutirao snađno i precizno i pogodio dalji ugao. Dok su igrači slavili Denis Stojković je ušao na teren umesto Lazara Markovića.

6′ – LAZAR MARKOVIĆ ZAVRŠIO MEČ

Već u šestom minutu je Lazar Marković završio meč. Ostao je na zemlji, lekarska ekipa je ušla i pokazala da neće moći da ostane na terenu.

4′ – GREŠKA NIJE KAŽNJENA

Ponovo je Partizan zapretio iz prekida, golman Milojević je krenuo po loptu, bio je previše neodlučan, Svetozar Marković je bio ispred njega, šutirao glavom, ali preko gola.

2′ – PRVA ŠANSA

Jojić je dobro izveo slobodan udarac, odbrana Bačke je intervenisala, Lazar Pavlović je pokušao iz voleja, daleko preko gola.

1′ – UTAKMICA JE POČELA

Meč u Humskoj je počeo.

16:00′ -RAĐENOVIĆ: PARTIZAN JE FAVORIT

Strateg Bačke je, očekivano, ulogu favorita prepustio crno-belima.

– Mi smo došli da pružimo dobru partiju, da pokažemo da utakmica nije bila slučajnost. Partizan je favorit. Jedina naša prednost je možda to što su igrali derbi i možda osećaju neki umor. Ipak, oni su kvalitetan tim – jasan je Rađenović.

15:58′ – STANOJEVIĆ: MOTIVISANI SMO

Trener Partizana je još jednom ponovio da je meč sa Zvezdom za njega prošlost.

– Povoljna okolnost je što igramo kod kuće i to je malo lakše. Dan posle derbija smo zaboravili ta dešavanja i okrenuli se novim stvarima. Trenirali smo juče, imamo  igrače na klupi, Natho i Bajbek, videćemo. Igra se jedna utakmica, motivisani smo. Videćemo – rekao je Stanojević za „Arenu sport“.

15:47’ –  SASTAVI TIMOVA

Poznati su i sastavi timova za ovaj meč.

PARTIZAN: N. Stevanović, Miljković, S.Marković, Ostojić, Obradović – Zdjelar, Jojić, Pavlović, Lutovac – L.Marković, Asano

BAČKA: Milojević – Jovanović, Škorić, Rađen, Mijatović – Pantić, Eskić, Šabat, Đorđević, Gavrić – Pisačić