Čukarički potvrdio plasman u narednu rundu ubedljivim trijumfom: Na Brdu se pitala samo jedna ekipa!

28.07.2022 | 19:55

Na redu je Tvente

Fudbaleri Čukaričkog obezbedili su plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencija pobedom u dvomeču nad ekipom Rasing Uniona iz Luksemburga.

U prvom meču, Čukarički je u gostima slavio sa 4:1, dok je večeras na Banovom brdu plasman potvrđen trijumfom rezultatom 4:0.

Iako su domaćini najavili da neže potceniti rivala pred poslednjih 90 minuta, te da očekuju opasnog protivnika, u meču na Brdu, situacija je bila drugačija. Nakon nervoznih uvodnih minuta, domaćin je nizao prilike, te je bilo pitanje u kom trenutku će savladati Luksemburžane POGLEDAJ GALERIJU

Igrao se 39. minut kada je usledio mat u tri poteza - Ivanović je oduzeo loptu rivalu, Kovač povukao odbranu na sebe, te uposlio usamljenog Badamosija, a ovaj doneo prednost, 1:0. Minut i po kasnije, isti igrač je glavom savladao golmana Rasinga, te gotovo već u prvom poluvremenu rešio sve, ukoliko je i bilo pitanja o plasmanu u treće kolo nakon prvog meča.

Već na startu drugog dela, Brđani su stigli i do trećeg pogotka. Roganović je centrirao iz kornera, pravo na volej Ivanovića, koji je "pocepao" mrežu rivala, 3:0. Bilo je jasno da će i u ovom susretu Čuka lagano slaviti, te je Dušan Kerkez pružio priliku i mlađim igračima, a Spasojević je pogotkom zahvalio na prilici, te povisio na 4:0.

Rasing union gotovo da nije bio u pravoj prilici na ovom meču, te su do kraja odolevali kako bi izbegli još ubedljiviji poraz.

U narednom kolu sledi dvomeč sa mnogo ozbilnijim rivalom, holandskim Tventeom.

var player = new Clappr.Player({source: "https://media-24sedam.ott.solutions/media-24sedam/video_content/64c3d6126c143cbbdfa2636a/2022/02/01/64c4e9aeb45738d81958c940/uhd/64c4e9aeb45738d81958c940.mp4/playlist.m3u8",parentId:"#VMS_64c4e9aeb45738d81958c940",poster:"https://cdn.brid.tv/live/partners/20325/thumb/954901_t_1644682420.png",playback: {preload: 'metadata',controls: false,playInline: true,recycleVideo: Clappr.Browser.isMobile,crossOrigin: 'anonymous',externalTracks: []}});