16:42 >> 16:58

0

Tim iz Amsterdama ostvario je najubedljiviju pobedu u istoriji holandskog šampionata

Copyright Profimedia

Ljubitelji najvažnije sporedne stvari na svetu u Holandiji zauvek će pamtiti 24. oktobar 2020. godine i utakmicu Venlo – Ajaks, preciznije tim iz Amsterdama, koji je, predvođen Dušanom Tadićem s kapitenskom trakom oko ruke, ostvario najubedljiviju pobedu u istoriji Eredivizije – 13:0 (4:0).

Srpski reprezentativac će u istoriji ostati upisan kao strelac četvrtog gola “kopljanika” (44. minut), koji su u drugih 45 minuta uspeli čak devet puta da zatresu mrežu nokautiranog domaćina, koji je meč završio sa igračem manje, pošto je Kristijan Kum u 52. minutu dobio direktan crveni karton.

Mladi Lasina Traore je odigrao perfektan meč i bio je učesnik u osam pogodaka gostiju (pet golova – 17. 32. 54. 65. 87. minut i tri asistencije), Ekelnkamp (12. 57. minut) i Huntelar (74. iz penala i 76. minut) su dali po dva gola, dok su po jednom mrežu Venloa pogađali Santos (55. minut), Blind (59. minut) i Martinez (78. minut).

Ovim trijumfom Ajaks je oborio sopstveni rekord iz 1972. godine, kada je Vitese savladan 12:1.