21:56

0

Srpski golman sačuvao mrežu na gostovanju u Sevilji

Copyright Marko Dmitrović, MN Press

U senci El klasika na “Nou Kampu” koji je pripao madridskom Realu (3:1), ostali su preostali subotnji mečevi sedmog kola La Lige.

Srpski reprezentativni golman Marko Dmitrović uspeo je da sačuva mrežu na gostovanju u Sevilji, gde je njegov Eibar slavio minilani trijumf protiv istoimenog tima, koji je pre nekoliko meseci osvojio Ligu Evrope.

Trenutak odluke odigrao se u 41. minutu, kada je Kike postigao, ispostavilo se na kraju, jedini gol na meču.

Kristijanova “skrivena” poruka posle El klasika (foto)

Istim rezultatom Osasuna je na domaćem terenu savladala Atletik Bilbao golom Rubena Garsije iz penala u 81. minutu, da bi u poslednjem meču dana madridski Atletiko na “Metropolitanu” savladao Betis 2:0 (0:0).

Markos Ljorente je u 46. minutu doveo ekipu Čola Simeonea u vođstvo, a posao im je bio znatno olakšan kada je Martin Montoja dobio direktan crveni karton zbog faula kao poslednji igrač odbrane.

Fati za radost i istoriju, Mesi za brigu

Iako je već tada bilo izvesno da će “jorgandžije” upisati trijumf kojim su zadržali korak za vodećim gradskim rivalom, koji uz dva boda ima i utakmicu više, sve dileme oko konačnog epiloga meča otklonio je Luis Surez u prvom minutu nadoknade vremena.