19:42

0

Napadač Mančester sitija sa dva gola i asistencijom srušio Šveđane

Erling Haland - Copyright Tanjug/Javad Parsa/NTB via AP

Rivali srpske reprezentacije u Ligi nacija, Norveška i Švedska su u Oslu odigrali meč u kom je domaćin slavio 3:2 i tako još više pričvrstio prvo mesto.

Vodeći pogodak postigao je Erling Braut Haland u 10. minutu, posle asistencije Fredrika Andrea Bjorkana, a novi napadač Mančester sitija je sa bele tačke u 54. minutu duplirao prednost, kada je Aleksander Serlot oboren u kaznenom prostoru gostiju.

Osam minuta kasnije, Šveđani su smanjili zaostatak. Igrao se 62. minut kada je Dejan Kulusevski uposlio Emila Forberga, a ovaj smanjio na 2:1.

Ipak, Serlot je u 77. minutu pogodio za 3:1, posle Halandove asistencije i tako vratio dva gola prednosti u korist Norveške.

Da je gol koji je Viktor Gjokeres pogodio samo koji minut ranije, a ne u petom minutu nadoknade, Švedska bi imala neku šansu za remi. Ipak, konačan rezultat bio je 3:2, tako da se Norveška učvrstila na prvoj poziciji za 10 osvojenih bodova.