(KRAJ): LŠ: Kin pogađao u Turskoj, Čelsi se igrao u Rusiji

Prva dva meča današnjeg programa elitnog takmičenja su na programu

Prve dve utakmice su završene u ranijem programu drugog kola Lige šampiona.

U Turskoj i Rusiji su slavili gosti.

Nastavlja se Liga šampiona. Prva dva meča u današnjem programu su u Turskoj i Rusiji.

U Istanbulu je PSŽ savladao Bašakšheir zahvaljujući dvostrukom strelcu Mojzeu Kinu, to im je prvi trijumf u ovogdišnjoj Ligi šampiona.

Čelsi je u Krasnodaru bio znatno ubedljiviji. Lako i ubedljivo su stigli do trijumfa. Pokazale su se novajlije Timo Verner i Hakim Zijeh.ti tri boda pred nastavak takmičenja.

Dešavanja sa meča pratite na portalu „24sedam“.

20:50′ – GOTOVO I U TURSKOJ

PSŽ je pobedio u Turskoj, ali će Tuhela svakako više brinuti Nejmarovo stanje zbog povrede nego sam trijumf (0:2).

20:46′ – ČELSI SLAVI

Čelsi je završio posao. Utakmica u Rusiji je završena – 0:4.

20:42′ – PULIŠIĆ ZA “ČETVORKU”

Pulišić dobija loptu, pa onda sjajno šutira i šalje je kroz noge golmanu za veliko vođstvo u Rusiji (0:4)

20:34′ – KIN DRUGI PUT TRESE MREŽU

Kin daje drugi gol. Odlično se snalazi u kaznenom prostoru, šutira i pogađa pored Škrtela.

20:30′ – ZIJEH STAVLJA TAČKU

Verner je posle gola bio u ulozi asistenta, ostavio je za Zijeha koji postiže gol i potom izlazi, ustupa mesto Abrahamu.

20:26′ – ČELSI UDVOSTRUČIO PREDNOST SA PENALA

Drugi penal za Čelsi. Ovog puta je Verner namestio loptu, šutirao je snažno i precizno, za drugi gol Čelsija (0:2).

20:19′ – PSŽ KONAČNO DO VOĐSTVA

Pronašao je PSŽ konačno način da postigne gol. Dobro izveden korner, Kin je bio na pravom mestu i glavom je prosledio u mrežu.

20:16′ – KRASNODAR SE OPUSTIO

Krasnodar se konačno oslobodio pritiska. Krenuo je da napada. Iz kornera je probao, Čelsi se odbranio.

20:08′ – NEMA PROMENA

Promena rezultata nema ni na jednoj od dve utakmice.

20:00′ – NASTAVLJENO DRUGO POLUVREME, PROMAŠAJ SARABIJE

Nastavljene su utakmice. Odmah je PSŽ mogao do vođstva. Mbape je odložio loptu Sarabiji koji je užasno šutirao sa nekoliko metara.

19:45′ – POLUVREME

Na oba meča je završeno prvo poluvreme. Čelsi u Rusiji ima gol prednosti, dok na meču Bašakšehira i PSŽ-a nema golova.

19:35′ – VIŠĆA PONOVO POKUŠAVA

Odličan pokušaj Višće, mogao je Bašakšehir da povede, ali je lopta završila tik pored gola.

19:31′ – KONAČNO GOL!

Prvi gol pao je u 37. minutu. Hadson-Odoi je šutirao, golman Safonov je očajno reagovao i praktično poklonio pogodak rivalu. VAR je proveravao situaciju, nije bilo ofsajda.

19:23′ – NEJMAR ZAVRŠIO MEČ

Vratio se Nejmar na teren, ali nije mogao da izdrži. Posle nekoliko minuta je pokazao da ne može da nastavi. Umesto njega je ušao Sarabija.

19:16′ – NEJMAR SE ŽALIO NA POVREDU

Nejmar je zavšrio pored terena, žalio se na povredu. Tuhel je prišao Brazilcu da ga pita da li može da nastavi meč, dobio je potvrdan odgovor.

19:12′ – PRETI I BAŠEKŠEHIR

PSŽ je favorit, ali domaćin ne odustaje. Višća je odlično pratio akciju, šutirao, ali je pogodio spoljni deo mreže.

19:08′ – ŽORŽINJO PROMAŠIO PENAL

VAR je proveravao i ustanovio da jeste penal za Čelsi. Žoržinjo je namestio loptu, šutirao, lopta je udarila u stativu, pa se od leđa golmana Safonova odbila. Iz nove prilike nije bilo opasnosti. Krasnodar se izvukao.

19:04′ – ŠANSE NA OBA MEČA

Na obe utakmice su viđene dve dobre šanse. Čelsi je imao preko Zijeha, a PSŽ preko Mbapea. Nas obe su golmani odlično reagovali.

18:58′ – PRVI ŽUTI KARTON

Enzo Kriveli je dobio prvu javnu opomenu. Fudbaler Bašakšehira je imao previše oštar start, a Šveđanin Ekberg se uhvatio za džep.

18:55′ – POČELE UTAKMICE