22:02 >> 22:17

0

Arsenal, AZ i Benfika ubedljivi, Omonija u zaustavnom vremenu ispustila bod protiv PSV

Copyright Tanjug/AP Photo/Amaia Zabalo

U utakmica drugog kola Lige Evrope koje su igrane u kasnijem terminu nije bilo previše iznenađenja. Možda i najveće napravili su fudbaleri sofijskog CSKA, koji su na rimskom “Olimpiku” igrali bez golova protiv Rome.

Najubedljivi su bili Arsenal, Benfika i Az Alkmar. “Topdžije” su u Londonu bili bolji od Dandalka (3:0), porutgalki velikan je u Lisabonu istim rezultatom savladao Stanard iz Liježa, dok su Holanđani na svom stadionu slavili protiv Rijeke 4:1.

Nekadašnji tandem Partizana (Živko Živković i Andrija Živković) je odigrao ceo meč u dresu PAOK na gostovanju protiv Granade (0:0), dok je još jedan bivši fudbaler kluba iz Humske večeras morao da se zadovolji samo bodom. Miralem Sulejmani je od 87. minuta igrao za Jang Bojs na gostovanju protiv Kluža (1:1).

Imali svoje veče: Srbi golovima obeležili Ligu Evrope

Fudbaleri kiparske Omonije bili su nadomak osvajanja jednog boda protiv favorizovanog PSV, koji je golom u poslednjim sekundama utakmice uspeo da odnese trijumf iz Nikozije.

Molde, Nica i Glazgov Rendžers slavili su minimalne pobede, dok je u derbiju večeri Napoli kao gost savladao lidera španske Primere Real Sosijedad 1:0 golom Politana u 55. minutu utakmice.

LIGA EVROPE, 2. KOLO – UTAKMICE OD 21.00

GRUPA A
Kluž – Jang Bojs 1:1 (Rondon 62. – Fašnaht 69.)
Roma – CSKA Sofija 0:0
Tabela: Kluž 4, Roma 4, Jang Bojs 1, CSKA Sofija 1

GRUPA B
Arsenal – Dandalk 3:0 (Nketiah 42, Vilkok 44, Pepe 46.)
Molde – Rapid 1:0 (Omujanfo 65.)
Tabela: Arsenal 6, Molde 6, Rapid, Dandalk

GRUPA C
Nica – Hapoel Ber Ševa 1:0 (Guiri 22.)
Slavija Prag – Bajer Leverkuzen 1:0 (Olajinka 80.)
Tabela: Bajer Leverkuzen 3, Hapoel Ber Ševa 3, Slavija Prag 3, Nica 3

GRUPA D
Rendžers – Leh 1:0 (Morelos 68.)
Benfika – Standard 3:0 (Pizi 49. – penal i 76, Valdšmit 66. – penal)
Tabela: Benfika 6, Rendžers 6, Leh, Standard.

GRUPA E

Granada – PAOK 0:0
Omonija – PSV 1:2 (Gomez 29. – Malen 40, Malen 90+2)
Tabela: Granada 4, PSV 3, PAOK 2, Omonija 1

GRUPA F
AZ Alkmar – Rijeka 4:1 (Kupmajners 6. – penal, Gudmunson 20. i 60, Karlson 51. – Kulenović 72.
Real Sosijedad – Napoli 0:1 (Politano 55.)
Tabela: Az Alkamr 6, Napoli 3, Real Sosijedad 3, Rijeka.