Jović asistencijom ispratio Levante u Segundu! Real brojao do šest i pumpao samopouzdanje pred Pariz!

21:39

0

Madriđani bez milosti protiv gostiju iz Valensije

profimedia-0690718756 - Copyright Profimedia

Fudbaleri Real Madrida ubedljivo su na svom terenu pobedili Levante 6:0 u 36. kolu španskog prvenstva.

Novi španski šampion u potpunosti je opravdao ulogu favorita protiv poslednje ekipe na tabeli. Madriđani su do poluvremena postigli čak četiri pogotka, što im je ujedno i najbolji golgeterski učinak ove sezone, da bi u nastavku još dva puta pronalazili put do mreže rivala.

Igrač utakmice je bio Vinisijus sa tri pogotka, a odličnu rolu imao je i Luka Modrić, koji je zabeležio čak tri asistencije i to sve u prvom delu igre.

Mrežu Levantea načeo je Mendi u 13. minutu, Benzema je ubrzo 27. golom u Primeri duplirao prednost domaćina, da bi se do kraja poluvremena Rodrigo i Vinisijus upisali u listu strelaca. U drugom delu igre tempo Real Madrida je opao u odnosu na prvi, međutim i dalje su očekivano vodili glavnu priču na terenu, a bolju igru krunisali su sa još dva pogotka Vinisijusa.

Luka Jović zamenio je Benzemu u 75. minutu i ubrzo se našao u ulozi asitenta kod trećeg gola Brazilca.