Perišić rastužio Vlahovića, Inter posle dva preokreta osvojio Kup Italije i gurnuo Juventus u ambis

11.05.2022

21:32

0

Fantastičan meč u finalu Kupa Italije

Tan2022-5-11_232536529_3 - Copyright Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino

Kakva jeziva sezona za Juventus – ostao je bez ijednog trofeja, a jedina svetla tačka jeste dovođenje Dušana Vlahovića u januaru. Srbin je danas postigao fantastičan gol, ali to je bilo uzalud.

Inter je posle dva preokreta i dva produžetka pobedio Juventus u finalu kupa 4:2.

Inter tako i dalje može da sanja o duploj kruni, pošto u Seriji A dva kola pre kraja ima dva boda manje od Milana.

A večeras smo videli spektakl. Inter je na Olimpijskom stadionu u Rimu poveo već u sedmom minutu, evrogolom Nikola Barelje. "Nerazuri" su se posle toga povukli, a Juve počeo da napada i ređa šanse.

Onda je došlo drugo poluvreme i preokret Juventusa za dva minuta. Prvo je Aleks Sandro, uz blagu pomoć Alvara Morate, savladao Handanovića u 50. minutu, a onda je i Duci stupio na scenu.

Krenula je kontra, Dibala je pronašao Vlahovića, koji je maestralno u šesnaestercu izbacio D'Ambrozija i šutirao u gol. Ta lopta je pogodila Handanovića u glavu i bacila ga na zemlju, a lopta je ponovo završila kod Vlahovića, koji nije propustio šansu na "popravnom".

Odlično je igrao Juventus, imao je prilika i da stavi tačku na meč, ali nije koristio šanse. Onda je Lautaro pao u šesnaestercu između De Lihta i Bonućija, a sudija je pokazao na penal, izazvavši bes Alegrija.

Čalhanoglu je bio siguran i doneo je izjednačenje i produžetak. E, tu je na scenu stupio Ivan Perišić. Prvo je preuzeo odgovornost kod penala, a samo četiri minuta posle toga je strahovito zakucao loptu pod prečku za konačnih 4:2.

Alegri je posle toga dobio crveni karton za potpuno porazno veče Juventusa u vrlo poraznoj sezoni…