0

Bajer nadoknadio gol zaostatka i stigao do nova tri boda

Copyright Tanjug/Tom Weller/dpa via AP

Nastavio je Bajer Leverkuzen sa odličnim igrama u Bundesligi. Zabeležili su i četvrti uzastopni trijumf.

Posle dva početna remija su krenuli u pobedničku seriju. Nova tri boda osvojili su na gostovanju Frajburgu – 2:4 (1:2).

Domaćin je poveo preko Holera već u trećem minutu, ali je Alarbio u 29. izjednačio, a u 42. doneo prednost svom timu. Amiri je u 64. uvećao vođstvo, da bi Petersen pogotkom u 72. vratio nadu Frajburgu. Međutim, Tah je četiri minuta kasnije postavio konačan rezultat i raspršio snove rivalu.

Leverkuzen se tako uključio u borbu za vrh, ima 12 bodova, dok je Frajburg 13. sa šest poena.

U poslednjem meču dana je viđena podela bodova.

Herta i Volfsburg su remizirali u Berlinu – 1:1 (1:1).

Kunja je doneo prednost domaćinu u šestom minutu, Baku je izjednačio u 20. i to je, ispostaviće se, ostao konačan rezultat.

Volfsburg je 10. sa osam bodova, Herta ima četiri i nalazi se na 14. mestu.