0

Union Berlin slavio na gostovanju

Copyright Tanjug/Uwe Anspach/dpa via AP

Ni u četvrtom uzastopnom meču fudbaleri Hofenhajma nisu uspeli da dođu do pobede. Dok u grupi L u Ligi Evrope, gde je i Crvena zvezda, imaju maksimalan učinak, u Bundesligi je stanje drugačije.

Doživeli su treći poraz u četiri meča. Bodove je ovog puta odneo Union Berlin – 1:3 (0:0).

Posle prvih 45 minuta nije bilo pogodaka, ali je Skov u 58. skrivio penal, dobio crveni karton i tako olakšao posao gostima. Kruse je bio siguran sa „bele tačke“.

Nije domaćin odustajao, Dabur je u 85. poravnao rezultat, ali je Pohjanpalo pet minuta kasnije vratio prednost, a tačku na meč stavio je Tušer u četvrtom minutu nadoknade.

Mijat Gaćinović je u igru ušao u 81. minutu umesto Munasa Dabura.

Union Berlin je tako došao na sedmo mesto sa devet bodova, dook Hofenhajm ima dva poena manje na 12. poziciji.