Voždovac opet pobedio Vojvodinu! Preokret koji vodi ka Evropi, sada je baš haos u borbi za četvrto mesto

19:20

0

Očekuje nas baš napeta završnica plej-ofa

AU9P7078-scaled - Copyright FK Voždovac

Voždovac je u poslednjoj utakmici 32. kola Superlige, odnosnog prvog u plej-ofu, posle preokreta je pobedio Vojvodinu 2:1 i tako nastavio svoj put ka Evropi.

Bio je ovo direktni duel za četvrto mesto, koji su "zmajevi" dobili na svom "krovu" i tako došli na četvrto mesto, sa 44 boda. Toliko imaju i niški Radnički i TSC Bačka Topola, ali uz slabiju gol-razliku.

Vojvodina je ostala na 42 boda, tako da se očekuje žestoka borba za četvrtu poziciju.

Na trećoj je Čukarički sa 54 boda i on je već "viđen" u Evropi.

Vojvodina je povela u 30, munutu posle penala koji je iznudio i izveo Veljko Simić.

Nije, međutim, vođstvo "lala" dugo trajalo, pošto je Ivezić izjednačio posle samo tri minuta, kada je dobro pokupio jedan odbitak.

Voždovac je već u prvom poluvremenu mogao do preokreta – Ajdinović je izašao potpuno sam pred golmana Rockova, ali je čuvar mreže Vojvodine uspeo da odbrani.

Preokret je konačno usledio u 58. minutu, kada je Mijailović natrčao na odbijenu loptu i sa oko 15 metara je smestio u desni ugao.

Rezultat se nije menjao do kraja, tako da je Voždovac ostvario i drugu pobedu nad Vojvodinom ove sezone.