Katastrofa Bordoa u Lionu! Olimpik napunio mrežu gostiju!

16:52

0

Na početku drugog dela domaćin postigao gol posle deset sekundi

profimedia-0683809351 - Copyright Profimedia

Fudbaleri Liona ekspresno su rešili meč protiv posrnulog Bordoa, pobedom od 6:1 zalečili su rane zbog eliminacije u Ligi Evrope od Vest Hema.

Meč su obeležila dva neobična pogotka. Pre nego što je Toko Ekambi povisio na 2:0, prethodila je komična situacija. Golman Gaetan Pusin je na petercu očajno ispucao loptu, pravo na glavu napadaču Liona koji je stajao levo od njega, Kamerunac je iskoristio "asistenciju" i upisao se u strelce.

Na početku drugog poluvremena domaćin je krenuo sa centra i nakon deset sekundi stigao nadomak protivničkog šesnaesterca. Dembele je centrirao, Favr primio loptu na grudi i potom je efektno poslao u rašlje za ubedljivih 4:0.

Revija golova počela je u 20. minutu, Malo Gusto je centrirao, a Musa Dembele odlično skočio i udarcem glavom načeo mrežu gostiju - 1:0. Novoj katastrofi Bordoa kumovali su još i Paketa golom u 34. minutu, dok je Toko Ekambi još jednom bio precizan za 5:0. Gosti su ublažili poraz pogotkom Mare iz penala, a konačnih 6:1 postavio je strelac prvog gola na meču Musa Dembele.