21:28

0

Ipak, konci šampionske trke su u rukama „neroazura“

Tan2022-4-15_23743565_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Luca Bruno

Ubedljiva pobeda Intera na gostovanju protiv Specije (3:1), nije „vezala“ noge fudbalerima Milana. Izabranici Stefana Piolija nisu popustili pod pritiskom gradskog rivala, već su na „San Siru“ bili sigurni protiv Đenove (2:0) i tako se vratili na vrh Serije A.

Pjer Kalulu je u 11. minutu probio po desnom boku i odatle uputio centaršut pred gol gostiju, gde se našao Leao i odlično reagovao te pogodio za 1:0.

Imala je Đenova nekoliko prilika tokom meča ali nijednu pravu. Sve dileme oko pobednika rešene su nekoliko minuta pre poslednjeg zvižduka. Igrao se 87. minut kada je Žunior Mesijas pratio loptu koju je odbio golman Đenove, te je natrčao na nju i zakucao je u gol.

Treba, ipak, napomenuti da sudbinu šampionske trke u svojim rukama drži Inter. Šampion ima dva boda manje i utakmicu manje od „rosonera“, koji će, ukoliko žele da se posle dugo godina vrate na šampionski tron, morati da se nadaju makar jednom kiksu rivala uz svoj maksimalan učinak u narednih pet utakmica do kraja šampionata.