Tri penala i pobeda Reala! Benzema u Vigu stavio Kralju obe ruke na šampionsku krunu!

02.04.2022

18:43

0

Biće priče se o ovom trijumfu Madriđana

Tan2022-4-2_20811741_2 - Copyright Tanjug/AP Photo/Lalo R. Villar

Madridski Real je večeras stavio obe ruke na šampionsku krunu. "Kralj" je u Vigu slavio 2:1 i napravio verovatno odlučujući korak ka povratku na presto.

Ipak, i o ovom trijumfu izabranika Karla Anćelotija biće priče u narednim danima, jer je Real do tri boda na izazovnom gostovanju došao pošto je za 90 i kusur minuta izveo tri penala, od kojih je dva Benzema pretvorio u golove za važnu pobedu.

Madriđani u u vođstvo došli u 19. minutu, da bi domaćinu u 41. bio poništen gol Galjarda posle asistencije iz VAR sobe. Ipak, domaći su na startu drugog poluvremena preko Nolita (52') stigli do izjednačenja, da bi 12 minuta kasnije Benzema drugi put na meču namestio loptu na belu tačku.

Ovoga puta Dituro je uspeo da zaustavi šut maestralnog Francuza, koji je u 69. minutu izveo i treću najstrožu kaznu i tako doneo Realu 12 bodova više, uz meč više, u odnosu na drugoplasiranu Sevilju, koja u nedelju gostuje Barseloni.