Milan oberučke prihvatio poklon Intera! Minimalac u Kaljariju vredan čela Serije A!

21:40

0

Rosoneri maksimalno iskoristili kiks gradskog rivala

profimedia-0671876314 - Copyright Profimedia

Fudbaleri Milana su u okviru 30. kola italijanske Serije A savladali ekipu Kaljarija u gostima sa 1:0 i tako se osamili na liderskoj poziciji tabele.

U prvom poluvremenu su ''Rosoneri'' krenuli ofanzivno i agresivno, ali nisu mogli do gola, uprkos tome što su imali dve sjajne šanse, na poluvremenu je bilo 0:0.

U drugom delu se konačno isplatila inicijativa gostiju. Igrao se 59. minut kada je nakon ostavljene lopte Olivijea Žirua, natrčao Ismael Benaser i perfektnim volej udarcem zatresao protivničku mrežu.

Do kraja je Milan imao još nekoliko šansi, ali niti jednu pravu, pa je tako završnica bila vrlo dramatična. Ipak, Kaljari nije uspeo da savlada Majka Manjona i tri boda su otišla u grad mode.