Kejn obradovao Murinja, rastužio Bilića

08.11.2020

15:11 >> 15:22

0

Sjajni napadač Totenhema postigao svoj 150. gol u Premijer ligi i doneo bodove pevcima

Copyright Tanjug/AP Photo/Dave Thompson, Pool

Tako blizu je Slaven Bilić bio da „ukrade“ Žozeu Murinju bodove i da ostane neporažen na svom stadionu. Nekoliko minuta su delili VBA od toga.

Međutim, Hari Kejn nije tako mislio. U 88. minutu je Met Doerti poslao odličnu loptu u peterac, napadač Totenhema je sjajno reagovao i matirao istrčalog golmana Sema Džonstona – 0:1 (0:0).

Ko zna da li bi do ovog pogotka došlo da je na terenu bio Branislav Ivanović, ali je domaćin bio oslabljen, jer su srpski defanzivac i Mateus Pereira dobili pozitivne nalaze na koronu neposredno pred start utakmice.

Totenhem je tako, bar na kratko, preuzeo prvo mesto sa 17 poena, dok je Vest Brom na 18. mestu i još uvek čeka prvi trijumf u Premijer ligi ove sezone.

JUBILEJ

Današnji pogodak bio je 150. gol Kejna u Premijer ligi, tako je ušao u društvo najboljih 10 strelaca u elitnom takmičenju. Ima isti broj golova kao Majkl Oven, a ispred njega su na listi Džermejn Defo (162) i Robi Fauler (163), dok je ubedljivo prvi Alan Širer (260 golova).