Veliki peh za Barsu: Ima 18 godina, 43 utakmice, 13 golova, a slede mu 4 meseca pauze

09.11.2020

17:47

0

Autor: J. T.

Hoće li biti isti kada se vrati na teren?

Copyright Tanjug/AP Photo/Joan Monfort

Ansu Fati je 31. oktobra napunio 18 godina, a već ima 43 utakmice za prvi tim Barselone i 13 golova, kao i četiri nastupa za seniorsku reprezentaciju Španije.

Jasno je da se radi o fantastičnom talentu, kom se predviđa blistava karijera, međutim, ona će na neko vreme biti usporena. Nadamo se bez većih posledica, ali četiri meseca pauze svakako nije mali period.

Srećom po mladog krilnog napadača, ligamenti levog kolena nisu pukli, ali je svakako morao na operaciju, posle koje se klub oglasio saopštenjem o dužini odsustva Ansua Fatija.

Dobra stvar i po njega, a i po trenera Ronalda Kumana je to što se bliži zimska pauza, pa bi sjajni fudbaler trebalo da bude ponovo na terenu kada se budu igrale odlučujuće utakmice sezone, koja nije baš dobro počela po Katalonce, ali jeste za Fatija. U 10 nastupa u svim takmičenjima, za ukupno 596 minuta na terenu, dao je pet golova i imao dve asistencije.

Do povrede je došlo u nedavnom susretu sa Betisom (5:2), kada je zamenjen posle prvog poluvremena.