19:00

0

Bavarci ispraćeni u Minhen sa četiri lopte u mreži

Tan2022-2-12_17426702_1 - Copyright Tanjug/AP Photo/Martin Meišner

Najveće iznenađenje u 22. kolu Bundeslige priredio je Bohum. Kod kuće je zabeležio ubedljivu pobedu nad vodećim Bajernom rezultatom 4:2.

Domaći tim se tako revanširao Bavarcima koji su napočetku sezone deklasirali Bohum na Alianc areni rezultatom 7:0.

Za Bajern je početak bio prema očekivanjima. U 9. minutu Kingsli Koman je atraktivno, u padu, glavom vratio loptu u peterac rivala do Roberta Levandovskog koji je pogodio mrežu, a onda je usledio rasplet koji je malo ko očekivao.

Sevnula je kontra domaćina u 14. minutu, Antvi-Ađei je sjano reagovao i izjednačio na 1;1. U finišu poluvremena, za samo šest minuta, Bavarci su doživeli debakl. Jirgen Lokadia je iz penala un 38. minutu doneo vođstvo, dva minuta kasnije Kristijan Gamboa je povisio na 3:1, da bi u 44. minutu Gerit Holtman bacio na pleća giganta iz Minhena za ubedljivih 4:1.

U 75. minutu Robert Levandovski je svojim 26. pogotkom u sezoni samo ublažio poraz Bajerna.