Leće samo na trenutak zabrinulo Murinja! Roma u četvrtfinalu Kupa Italije!

21:59

0

„Vučica“ opravdala ulogu favorita

Tan2022-1-20_223330909_0 - Copyright Tanju/AP Photo/Alessandra Tarantino

Roma je ostala u igri za jedan od trofeja na kraju tekuće sezone. Na rimskom "Olimpiku", tim Žozea Murinja je opravdao ulogu favorita i iz osmine finala Kupa Italije eliminisao Leće posle preokreta - 3:1.

Italijanski drugoligaš samo je na trenutak uspeo da zabrine favorizovanog rivala. Igrao se 16. minut kada je Kalabrezi doveo goste u vođstvo, ali su domaći u finišu prvog poluvremena uspeli da stignu do gola koji im je obezbedio znatno mirniji nastavak meča.

Na asistenciju Ejbrahama, Kumbala je u 40. minutu poravnao rezultat, da bi na isteku sata igre sve na kultnom rimskom stadionu bilo odlučeno. Najpre je engleski napadač u 54. minutu doveo Romu u vođstvo, da bi sve nade Lećea u iznenađenje isparile posle drugog žutog kartona Garđula u 62. minutu. Do kraja susreta Eldor Šomorudov (81') samo je overio trijumf "vučice".