Brajton uništio Čelsijeve šampionske snove! „Plavci“ više ne moraju da brinu o tronu – nedostižan im je!

22:05

0

Tuhelov tim četiri uzastopna meča bez pobede u Premijer ligi

Tan2022-1-18_23532656_0 - Copyright Tanjug/AP Photo/Matt Dunham

Posle remija sa Brajtonom 1:1 (0:1) u meču 23. kola Premijer lige, fudbaleri Čelsija mogu da se oproste od trke za titulom u Engleskoj već u januaru.

Iako su pov eli golom Hakima Ziječa u 28. minutu posle solo prodora, "plavci" nisu uspeli do kraja da sačuvaju mrežu. Posle kornera Adam Vebster je u 60. minutu izjednačio, a zatim je 10 minuta kasnije mogao i da donese preokret da golman Kepa nije bio budan i dobro intervenisao.

Čelsi je imao veći posed, više prilika, poslednju nije iskoristio Romelu Lukaku 15 minuta pre kraja.

U Čempionšipu je Fulam deklsairao Birmingem 6:2 (4:0), uz raritet da je Aleksandar Mitrović odigrao ceo meč a da se nije upisao u strelce niti je asistirao za gol!