Juve deluje sve moćnije! Sampdorija preslišana u osmini finala Kupa!

21:55

0

„Stara dama“ sa četiri lopte u mreži ispratila tim iz Đenove

Tan2022-1-18_23237599_0 - Copyright Tanjug/Marco Alpoži/LaPreše via AP

Fudbaleri Juventusa savladali su ekipu Sampdorije sa 4:1 u okviru osmine finala Kupa Italije.

Domaći su dobro otvorili meč i poveli u 25. minutu, kada je reprezentativac Kolumbije, Huan Kuadrado, bio precizan za 1:0. Samo dva minuta kasnije Alvaro Morata je zatresao mrežu Sampdorije, ali je gol poništen zbog ranijeg faula koji je načinio Adrijen Rabio.

U drugom poluvremenu je ekipa Masimilijana Alegrija nastavila u istom ritmu. Igrao se 52. minut kada je Artur poslao loptu ka Danijeleu Ruganiju, koji se dobro snašao i duplirao prednost svog tima.

Paulo Dibala se u strelce upisao u 67. minutu posle asistencije Manuela Lokatelija. Iskoristio je Italijan grešku u odbrani protivnika i proigrao Argentinca, koji je rutinski savladao Vladimiroa Falkonea.

Konačan rezultat postavio je Alvaro Morata u 77. minutu sa bele tačke.